Türkiye'den Selanik Başkonsolosluğundaki saldırıya kınama

– Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin Selanik Başkonsolosluğunu koruyan polislere yönelik saldırıyı kınadı

ANKARA (AA) – Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Başkonsolosluğunu koruyan polislere yönelik molotofkokteylli saldırıyı kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Bu sabah saat 02.30 civarında Selanik Başkonsolosluğunu koruyan polislere 6 adet molotofkokteyliyle saldırıda bulunulmasını kınıyoruz." ifadesi kullanıldı.

Başkonsoloslukta hasar ya da herhangi bir yaralanmanın meydana gelmediği belirtilen açıklamada, "Bu menfur olay vesilesiyle Yunan makamlarının Yunanistan'daki misyonlarımızın personelinin ve binalarının emniyetinin sağlanması için gerekli tedbirleri almalarını beklediğimizi bir kere daha hatırlatıyoruz." ifadesine yer verildi.

  • Selanik'te dörtlü “bölgesel iş birliği” toplantısı
  • SELANİK (AA) – Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya ve Arnavutluk'un dışişleri bakanları, bölgesel iş birliği konularını ele almak üzere Selanik'te bir araya geldi.
    Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Selanik'te, Bulgaristan, Makedonya ve Arnavutluk'un dışişleri bakanlarının katımıyla düzenlenen bölgesel iş birliği toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.
    Selanik'te üçüncüsü düzenlenen toplantıda dört ülke bakanlıkları arasında göçmen meselesi gibi belirli konulardaki iş

  • Selanik'teki asırlık nar ağacının bakımı yapıldı
  • İSTANBUL (AA) – Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi'nin diktiği Selanik'teki asırlık nar ağacının bakım ve tedavisi gerçekleştirildi.
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler