Türkiye'nin MS hastalığı üzerine ilk podcast serisi “beniMSesim” başladı

İSTANBUL (AA) – Türkiye MS Derneği ve Novartis iş birliğiyle Multipl Skleroz (MS) hastalarına destek olmak ve hastalıkla ilgili doğru ve güncel bilgilere ulaşmalarını sağlamak amacıyla "beniMSesim" podcast serisi hayata geçirildi.

Novartis açıklamasına göre, Türkiye'nin MS hastalığı üzerine ilk podcast serisi olan "beniMSesim" ile MS hastaları ve hasta yakınlarına her kanaldan ulaşılması, hastalıkla ilgili doğru bilgilerin aktarılması ve ihtiyaç duyabilecekleri konularda onlara destek olunması amaçlanıyor.

Novartis'in 2013 yılında MS hastaları ve yakınları için hazırladığı Yol ArkadaşıMSın platformu kapsamında başlatılan "beniMSesim" podcast serisinin moderatörlüğünü Yekta Kopan üstleniyor. Türkiye'nin dört bir yanından 56 MS uzmanı ve 7 farklı uzmanlık alanından konukların ağırlandığı podcast serisi, 28 bölümden oluşuyor.

MS hakkında genel bilgiler, MS ve tipleri, MS ve Kovid-19, MS ve uyku, MS ve çocuk, MS ve kadın, MS ve aşılar gibi daha pek çok konunun yer aldığı serinin yeni bölümleri her pazartesi, çarşamba ve cuma saat 19.00'da Spotify ve Karnaval'dan yayınlanacak.

– "Türkiye’nin dört bir yanındaki MS hastalarının sesi olmayı hedefliyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Multipl Skleroz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Melih Tütüncü, MS hastalığıyla ilgili toplumda farkındalık yaratmanın önemine işaret ederek, "Her yıl MS hastaları ve yakınlarının ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli farkındalık projeleri hazırlıyoruz. Bu yıl küresel salgının aramıza koyduğu mecburi mesafeler sebebiyle dijital bir farkındalık projesi hayata geçirmek istedik. beniMSesim podcast serisiyle Türkiye'nin dört bir yanındaki MS hastalarının sesi olmayı hedefliyoruz. Onlar bu yolculukta yalnız değiller." ifadelerini kullandı.

Novartis Nöroloji İş Birimi Direktörü Berrak Yücel, "beniMSesim" podcast serisini başlatmaktan mutluluk duyduklarını aktararak, şunları kaydetti:

"2013 yılında MS hastaları ve yakınlarına destek olmak ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için Yol ArkadaşıMSın platformunu kurduk ve birçok başarılı projeye imza attık. Bu yıl da platform kapsamında Türkiye MS Derneği iş birliğiyle 'beniMSesim' podcast serisini hayata geçirdik. Projemizin içeriğini MS hastaları ve yakınlarının yorumları ve ihtiyaçlarına göre oluşturduk. beniMSesim'le amacımız, MS'li bireyler ve yakınlarının MS ile ilgili doğru ve güncel bilgilere kolaylıkla ulaşmalarını sağlamak. Siz de sosyal çevrenizle paylaşarak daha fazla MS'linin beniMSesim podcast serisinden faydalanmasını sağlayabilirsiniz."

Spotify ve Karnaval'daki "beniMSesim" podcast kanalları, "https://open.spotify.com/show/07sulhbOkGpXNuIH6rwodp?si=7gqoRUmySiWsf5UU6a1a7w", "https://karnaval.com/programlar/benimsesim" olarak belirlendi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – GittiGidiyor'un "Keşfedecek Çok Şey Var" podcast serisinin yeni bölümü yayımlandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, GittiGidiyor "Keşfedecek Çok Şey Var" podcast serisiyle keyifli ve bilgilendirici sohbetleri dinleyicilerle buluşturmaya devam ediyor.

"Onarmak, Üretmek ve Paylaşmak" konulu sekizinci bölümde, Onaranlar Kulübü'nün ortaya çıkış hikayesi ve çevreyle diyalog kurarak geliştirdikleri yaratıcı projeleri hakkında konuşuldu.

Burak Tatari moderatörlüğünde ve Onaranlar Kulübü Kurucusu Doğukan Güngör ve İçerik Koordinatörü Nilüfer Aksu’nun konukluğunda gerçekleşen podcast yayınında, Onaranlar Kulübü'nün hikayesinden bahsedildi. Yeni bölümde kulübün onarmayı, üretmeyi ve paylaşmayı odaklarına alarak şehir için yarattıkları çözüm önerilerinden çevre ile kurdukları ilişkiye, şehirlerin sürdürülebilirliğinden iklim krizi açısından onarmanın önemine kadar pek çok konuya değinildi.

GittiGidiyor'un 20'nci yılında hayata geçirdiği, her yeni bölümde, birbirinden değerli konukların katılımıyla ilgi çekici konularda yayınların yer aldığı GittiGidiyor'un podcast kanalı "Keşfedecek Çok Şey Var"a Spotify, Apple Podcasts ve Google Podcasts platformlarından erişilebiliyor.

İSTANBUL (AA) – LG, Spotify video podcast desteği ile video hizmetini destekleyen ilk TV üreticilerinden biri olurken, bu özellik Türkiye'nin de aralarında bulunduğu dünya çapında 105 ülkede uyumlu LG TV'lerde kullanılabilecek.

LG'den yapılan açıklamaya göre, webOS 4.0 ila 6.0 sürüme sahip 2018 ve üstü model LG Smart TV sahibi olan tüketiciler, artık Spotify'in video podcast'lerinin keyfini büyük ekranlarda çıkarabiliyor.

LG'nin endüstri lideri TV'lerini dünya çapında podcast tüketimindeki çarpıcı artışla uyumlu bir hamleyle güncellemesi, tüketicilerin mümkün olan en iyi podcast deneyimini yaşayabilmelerini sağlıyor. LG Smart TV'lerde 2018'den beri bulunan Spotify uygulaması, müzik tutkunlarının en sevdikleri müzikleri dinlemelerine, sanatçılara, albümlere, şarkılara ve çalma listelerine büyük ekranda göz atmalarına olanak tanıyor. İzleyiciler, içerikleri LG Sihirli Kumandalarından, telefon veya tabletlerinden Spotify Connect ile kolayca kontrol edebiliyor.

Video podcast sunan yeni özellik ile LG Smart TV kullanıcıları, televizyonlarının büyük ekranları sayesinde izleme ve dinleme deneyiminin keyfini daha iyi çıkarabiliyor. Hem ücretsiz üyeler hem de Spotify Premium kullanıcıları, en sevdikleri içerik oluşturucularla görsel olarak bağlantı kurabilecek ve keyifli vakit geçirmek için The Joe Rogan Experience, The Misfits ve Higher Learning with Van Lathan & Rachel Lindsay gibi popüler video podcast'leri izleyebilecek.

LG, TV'lerin eğlence merkezi olarak artan kullanımına paralel olarak, ödüllü TV'lerinde izleyicilerine optimize edilmiş hizmetler sunuyor.