Türkiye'nin yöresel peynirleri Kars'ta buluşuyor

KARS (AA) – Kars Valiliği öncülüğünde Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile Kars Ticaret ve Sanayi Odasının ortaklaşa düzenleyeceği "Yöresel Peynirler Kars Buluşması" 27-28 Eylül'de Kars'ta gerçekleşecek.

Türkiye'nin dört bir yanında üretilen yöresel peynirler, kentte düzenlenecek etkinlikle vatandaşların beğenisine sunulacak.

Yöresel peynirler buluşmasıyla peynir konusunda farkındalık yaratma, sinerji oluşturma, peynirlerin bilinirlik düzeylerinin arttırılması, marka oluşturma ve pazarlama gibi kavramların pekiştirilmesi hedefleniyor.

İki gün sürecek etkinlikte düzenlenecek "Yöresel Peynircilik Paneli"nde, "dünyada ve Türkiye'de yöresel peynircilik", "coğrafi işaretler", "yöresel peynirciliğin sosyal, kültürel ve iktisadi temelleri" konuları ele alınacak.

Halk oyunları gösterileri ve tadım yarışmalarına da yer verileceği etkinliğin geleneksel hale getirilmesi amaçlanıyor.

MSB: "İdlib'deki M4 kara yolunda, kara ve hava unsurlarının katılımıyla 13'üncü Türk-Rus Birleşik Kara Devriyesi icra edildi."

Camilerin yeniden ibadete açılması dolayısıyla yarın saat 11.00'de merkezi camilerde 1003 şükür kurbanı kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Belki önümüzdeki, belki daha sonraki haftalarda Sultan Ahmet Camimizin avlusunda, meydanında cuma namazı kılacağız."

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen cemaatle ibadete, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Fatih Camisi'nde kıldıracağı cuma namazıyla başlanacak.

Kovid-19'dan iyileşenlerin sayısı dünya genelinde 2,5 milyonu aştı.