Twitter Gündemi

Sorunlarınızı biliyoruz. Sorunları torunlara bırakmamasını da biliyoruz. Sorunları çözerek bu günlere gelen bir iktidar var. Bir liderimiz var. Onun için değerli kardeşlerim, taksiciler, minibüsçüler, servis minibüsçüleri rahat olsun. Plaka tahdidi tamamdır, hayırlı uğurlu olsun.

Cumhuriyet bu coğrafyada yaşanan en büyük mucize. Cumhuriyet tarihini ne zaman okusam hedeflediği kalkınma hamlesini görünce tüylerim diken diken oluyor. Türkiye dünyanın en büyük ilk 5 ekonomisinden biri olabilirmiş. Şuradaki 4 fotoğraf yükseliş ve çöküşü çok net anlatıyor.

Fotoğraftaki Kayseri Uçak Fabrikası. Burada 1926-1942 arasında 7 ayrı modelde toplam 212 uçak üretilmiş. 1941'de Ankara'da THK Etimesgut Uçak Fabrikası kuruluyor. Tamamen yerli tasarım uçaklar ilk Danimarka'ya satılmış. Avrupa'dan sipariş yağmış ve ABD Marshall yardımıyla bitmiş

Okumak güzel bir uğraşı. Nuri Demirağ çok ilginç bir iş insanı. Türkiye'nin 10 bin km’lik demiryolu ağının 1250 km'lik bölümünü o yapmış. Soyadını Atatürk vermiş. Türkiye'de ilk uçak fabrikasının kuruluşu, ilk yerli paraşüt üretimi gibi ilkleri gerçekleştirmiş. Tam bir vizyoner

Hafta sonu AÖF sınavlarına girecek herkese başarılar diliyoruz.

İBB AK Parti Grubu olarak verdiğimiz önerge doğrultusunda 25-26 Mayıs’ta sınava girecek öğrencilerimize (sınav giriş belgelerini göstererek) ve görevli eğitimenlerimize İETT, metro ve şehir hatları ücretsiz.

Ülkemizin asıl gündemi olan ekonomik buhran, şahısların kendi siyasi kaygılarına kurban ediliyor.
Herkesin aklında bir soru var:
"Ekonomi düzelir mi?" Evet, düzelir!
Ancak bugüne kadar yürütülen politikalar değişirse!

Canan Kaftancıoğlu;
Hakkında tam 7 yıl önceki sosyal medya paylaşımları için dava açıldı, tebligat yok, Sabah yazıyor

@ccanannnnnn
CHP İl Başkanı olmasa idi
İstanbul seçimini kazanmasaydı
Bu dava açılır mıydı?

23 Haziran vadeli itibar süikasti
#CananKaftancıoğluYalnızDeğildir

Biz İstanbul'un direksiyonuna, onlar da otobüslerin direksiyonuna geçecekler. İnanın; bir güler yüz, bir güzel söz bu şehirde birçok şeyin değişmesine vesile olur.

Load More...

Politika, ekonomi ve güncel gelişmeleri içeren tüm tweetleri tek bir sayfadan takip edebilirsiniz. Twitter Gündemi listesi; politikacılar, ekonomistler, gazeteciler ve ünlü tanınmış isimlerden oluşmaktadır.