Çar. Tem 24th, 2019

Ukraynalı Bereginya Korosu'ndan ilahi konseri

– Antalya’da ramazan eğlenceleri kapsamında sahne alan Ukraynalıların oluşturduğu koro, seslendirdiği türkü, marş ve ilahilerle izleyicilerden alkış aldı

ANTALYA (AA) – Antalya'da yerleşik yaşayan Ukraynalıların kurduğu Bereginya Korosu, ramazan ayı dolayısıyla verdiği konserde türküler, marşlar ve ilahiler seslendirdi.

Ukrayna Kültür Sanat Derneğince kurulan ve çoğu kadınlardan oluşan koro, Antalya Büyükşehir Belediyesinin geleneksel ramazan eğlenceleri kapsamında Karaalioğlu Parkı'ndaki sahne aldı.

20 kişiden oluşan koro ilk olarak "Çanakkale Türküsü", "Yemen Türküsü" "Hey 15'li" türkülerini seslendirdi. Koronun seslendirdiği "Plevne Marşı" ve "Uyan ey gözlerim gafletten uyan" ilahisi de izleyicilerinden alkış aldı.

Bazı koro üyelerinin solo olarak şarkılar söylemesinin ardından sona erdi.

  • “Engelsiz Yaşam Korosu” konser verdi

  • – Down sendromlu, otizmli, görme ve bedensel engellilerin oluşturduğu “Engelsiz Yaşam Korosu” Tekirdağ’da sahne aldı

  • “Öğretmenler korosu”ndan açık hava konseri
  • MERSİN (AA) – Mersin'de, çeşitli okullarda görev yapan 20 öğretmenin yer aldığı koro, açık havada konser verdi.

    İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla merkez Yenişehir ilçesindeki bir alıveriş merkezinin bulunduğu alanda öğretmenler korosu sahne aldı.
    Bazı öğretmenlerin solist olarak şarkılar seslendirdiği etkinlikte, bazı öğretmenler ise bağlama, gitar, kaval, keman ve gibi enstrüman