Per. Haz 20th, 2019

“Ülkenin yarınına umutla bakabiliyoruz”

ANKARA (AA) – İçişleri Bakanı , “Bizi millet yapan değerler aynı zamanda devlet de yapmıştır. Onun için bugün bu ülkede attığımız adımları rahatlıkla atabiliyor ve ülkenin yarına umutla bakabiliyoruz. İşte onun için bugün terörle daha ilkeli bir mücadele yapabiliyor, göçü yönetebiliyoruz.” dedi.

“10 Ocak Türkiye İdareciler Günü” dolayısıyla bir otelde düzenlenen ödül törenine katılan Soylu, yaptığı konuşmada, “bu mesleklerin rahatının, huzurunun, refahının kıt ancak duygusunun,
hissiyatının yüksek” olduğunu ifade etti.

Türk milletinin, dünyanın belki de en zor siyasi coğrafyasında bulunduğunu belirten Süleyman Soylu, şunları kaydetti:

“Bizi millet yapan değerler, aynı zamanda devlet de yapmıştır. Onun için bugün bu ülkede attığımız adımları rahatlıkla atabiliyor ve ülkenin yarınına umutla bakabiliyoruz. İşte onun için bugün terörle daha ilkeli bir mücadele yapabiliyor, göçü yönetebiliyoruz. İşte onun için, ‘vekaletler savaşı’nın cazibesine kapılmadan,
terör örgütleriyle hiçbir noktada aynı çizgiye gelmeden
kıyasıya bir mücadeleyi sürdürebiliyoruz. İşte onun için Avrupa’daki gibi ırkçılığın ağına düşmeden
bu medeniyetler coğrafyasında Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı, Çerkez’i, Abaza’sı, Gürcü’sü Laz’ı ile hep birlikte büyük bir millet olarak yaşayabiliyoruz. Bizim bu topraklarda olabilmemizin bir sebebi, bir anlamı vardır. Bu, ne bizim ecdadımızın rastgele bir seçimi ne de bu bir tesadüftür. Bu, insan iradesinin çok üzerinde, Cenabıhakk’ın tartışılmaz iradesinin neticesidir.”

Türkiye’ye saldırılar olduğunu kaydeden Bakan Soylu, “Darbeler, ekonomik saldırılar, 15 Temmuz’lar. Kimliğimize, örfümüze, kültürümüze, birliğimize çok saldırılar oldu. Bugün bu devlet geleneği ve bu anlayış ayakta durmakta ve bugün bu saldırılardan da güçlü bir şekilde çıkmaktayız.” diye konuştu.

Süleyman Soylu, bir anısını şöyle anlattı:

“Bundan 3,5 ay önce Bakanlıkta televizyon açıktı, bir öğretmen kurası vardı. Bir öğretmen kurasını çekti, bugünkü gibi hatırlıyorum, ‘Allah’a şükür Beytüşşebap’a çıktı’ dedi. Bunu söyleyen bir kız ve öğretmen. Belki de bundan yıllar önce Beytüşşebap kurasını çekseydi, acaba aklından neler geçecekti. Bu grafiği ters çevirebilmek için sağ sola müracaatlar yapacak ve oraya gitmemek için çare arayacaktı.”

Konuşmaların ardından mülki idari amirlerine plaket verildi.

  • İçişleri Bakanı Soylu, yarın AA Editör Masası'na konuk olacak
  • ANKARA (AA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yarın Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nın konuğu olacak.
    Soylu, yarın saat 10.30'da başlayacak AA Editör Masası'nda, gündeme ilişkin soruları yanıtlayacak ve son dönemdeki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunacak.
    Bakan Soylu'nun açıklamaları, AA'nın internet sitesi "www.aa.com.tr"den yayımlanacak ve "@anadoluajansi" Twitter hesabından da anlık olarak takip edilebilecek.

  • “Ülkenin huzurunu kimseye bozdurmayacağız”
  • İSTANBUL (AA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK ve DHKP/Cyi tasfiye etmenin millete boyun borcu olduğunu belirterek, "İlk kez böyle bir gücü yakaladık. Hadi bakalım bir kuvvet daha, bunların üzerinden silindir gibi geçelim, geleceğimizi kucaklayalım. Şimdi yapılması gereken şudur; 31 Mart akşamı tarihin en güçlü desteğini hep burada ortaya koyalım. Beyoğlu'nu, İstanbul'u ve Ankara'yı kazanalım."