Çar. Eki 16th, 2019

“Ulusal Antropoloji Kongresi”ne doğru

– Antropoloji Derneği tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek kongrede, antropoloji ve sosyal bilimlerin 2000’li yıllardaki durumu ele alınacak

İSTANBUL (AA) – Antropoloji Derneği tarafından "2000'li Yıllarda Türkiye'de Antropoloji" başlığıyla 17-19 Ekim arasında "4. Ulusal Antropoloji Kongresi" düzenlenecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maçka Kampüsü Sosyal Tesisleri'nde 17-19 Ekim arasında yapılacak kongre, 2000'li yıllarda Türkiye'de antropoloji temasıyla gerçekleştirilecek.

Yeni yönelimler, yeni boyutlar, toplumsal sorun alanlarının değişen özellikleri, göç, toplumsal cinsiyet, sağlık, ekonomi, yemek kültürü gibi konuların da ele alınacağı kongrede, antropoloji ve sosyal bilimlerin 2000'li yıllardaki durumu, meseleleri konuşulacak.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler'in, İngiliz mevkidaşı Carter ile telefon görüşmesinde Suriye'deki güvenlik durumu ve günlük gelişmeler ele alındı.

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'deki YPG/PKK unsurlarına atıf yaparak "Melek değiller" yorumunda bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Suriye'ye yönelik operasyonuna ilişkin, "Bu Türkiye ile Suriye arasındadır, benim sorunum değildir" dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar, İngiliz mevkidaşı Wallace ile Suriye başta olmak üzere savunma ve güvenlik konularının ele alındığı telefon görüşmesi yaptı

İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi, haksız rekabet oluştuğu gerekçesiyle Uber faaliyetlerinin durdurulmasına karar verdi