Çar. Tem 17th, 2019

Uluslararası Kapadokya Bisiklet Turu başlıyor

KAYSERİ (AA) – Ulusal ve uluslararası birçok sportif aktiviteye ev sahipliği yapan Erciyes Dağı'nda 14-16 Eylül tarihlerinde Uluslararası Kapadokya Turu'nun ikinci ayağı gerçekleştirilecek.

Erciyes AŞ'den yapılan açıklamaya göre, 3 etapta koşulacak etkinlik, Uluslararası Bisiklet Birliği, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Velo Erciyes iş birliği ile düzenlenecek.

Türkiye'nin yanı sıra 10 ülkenin profesyonel bisiklet takımlarından 70 sporcu, uluslararası geçerliliği olan puanları ve kupayı almak için pedal çevirecek.

İlk etabı yarın Nevşehir'den start alacak Uluslararası Kapadokya Bisiklet Turu'nun ikinci etabı yine Nevşehir'den başlayacak. İncesu, Develi istikametinden 16 Eylül'de Erciyes Dağı'na tırmanacak olan sporcular, 131 kilometre uzunluğundaki zorlu parkurda Erciyes Kayak Merkezi'nin 2 bin 200 rakımlı Tekir Yaylası'nda bulunan bitiş çizgisine ulaşabilmek için mücadele edecek.

 • Uluslararası Karadeniz Bisiklet Turu
 • TRABZON (AA) – Uluslararası Karadeniz Bisiklet Turu'nun ikinci gününde Rize'den Giresun'a pedal çeviren bisikletçiler, Trabzon etabını geçti.
  Yarışlar kapsamında, toplam 12 ülkeden 17 takım ve 100 sporcunun katıldığı bisiklet turunun ikinci günüde bisikletçiler, Karadeniz Sahil Yolu üzerinden Rize'den Giresun istikametine hareket etti.
  Yarışların ikinci gününde toplam 211 kilometrelik Rize-Giresun etabında zorlu parkurda pedal çevirecek olan

 • Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu yarın start alacak
 • ANKARA (AA) – Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu'nun startı, yarın Mardin'den verilecek.
  Türkiye Bisiklet Federasyonundan yapılan açıklamaya göre 620 kilometrelik tur, Mardin, Şanlıurfa, Kilis ve Gaziantep'te koşulacak, 5 Mayıs Pazar günü sona erecek.
  Uluslararası Bisiklet Birliğinin (UCI) 2.2 Avrupa Turu takviminde yer alan organizasyon, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve GAP İdaresi Başkanlığı iş birliğinde gerçekleştirilecek.
  Dört etaplı yarışta Türkiye'den 6,