Ümitler Dünya Judo Şampiyonası'na doğru

BİŞKEK (AA) – Kazakistan'ın Almatı kentinde 25-28 Eylül tarihlerinde yapılacak Ümitler Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek Ümit Milli Erkek Judo Takımı kadrosu antrenmanlarını 23 Eylül'e kadar Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te sürdürecek.

Dünya Şampiyonası hazırlıkları için Bişkek'te bulunan Ümit Milli Erkek Judo Takımı Antrenörü Dilgam Aliyev'in yönetimindeki 10 judocu, Gazprom Spor Merkezi'nde, Kırgız milli takımı sporcularıyla ortak çalışmalar yapıyor.

Ümit Milli Takımının hazırlık kampını ailesiyle birlikte ziyaret eden Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, sporculara başarı dileği.

Aliyev, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bişkek'te antreman yapmayı, hava şartlarının Almatı kenti ile aynı olmasından dolayı tercih ettiklerini belirtti.

Kendilerini ziyaret ederek ilgilenen Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisine teşekkür eden Aliyev, "Dünya Şampiyonası'nda takımda birincilik ve bireyselde altın madalyalar bekliyoruz. Çocukların morali şu anda üst seviyede. İnşallah, bunu dünya şampiyonasına yansıtırlar." diye konuştu.

Ümit Milli Erkek Judo Takımı, bu yıl Avrupa şampiyonluğu unvanını elde etmişti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz."

MEB: "Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos Pazartesi başlayacak ve üç hafta sürecek."

ÖSYM Başkanı Aygün: "YKS'ye kaydını yapan ancak ödeme işlemlerini tamamlamayan adaylara yarın 09.00-23.59'da başvurularını tamamlama imkanı sağlandı"

EPDK Başkanı Yılmaz, akaryakıt fiyatlarında bu geceden itibaren dağıtıcı ve bayilerin kar marjlarından 17 ila 25 kuruş indirim yapacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı tüm politikalarımızla korumaya kararlıyız."

Etiketler: