Ümraniye'de ürün fiyatlarına denetim

İSTANBUL (AA) – Ümraniye Belediyesi ekipleri, yeni tip koronovirüsü (Kovid-19) bahane ederek fiyat artışı yapan işletmelere fırsat vermemek için denetimlerini arttırdı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, zabıta ekipleri, başta temizlik ürünü satan firmalar olmak üzere çok sayıda markette denetim yaptı. Ayrıca ilçedeki led ekranlardan yapılan duyurularla da vatandaşların fahiş fiyat uygulayan iş yerlerini bildirilmesi istendi.

Ekipler gün boyunca farklı işletmelere girerek reyonları tek tek inceledi. Reyonlardaki ürünlerin fiyatlarını kontrol ederek önceki fiyatları ile karşılaştıran ekipler, kasadan da aynı ürünleri geçerek fiyat değişikliği olup olmadığını kontrol etti.

Zabıta ekipleri, bazı marketlerdeki unlu mamul ile et ve süt ürünlerinin satıldığı reyonlara da giderek, buradaki görevlilerin maske ile eldiven kullanıp kullanmadığına baktı. Maske kullanmayan görevliler tek tek uyarıldı.

Denetimlerle ilgili bilgi veren zabıta memuru Makbule Sönmez, "6502 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu gereği Kovid-19'dan dolayı vatandaşımızın mağdur edilmemesi için fiyat denetimlerini yapıyoruz. Şu ana kadar bir olumsuzluğa rastlamadık ama Ümraniye Belediyesi olarak bu denetimlerimizi devam ettireceğiz." ifadesini kullandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, İstanbul’un Ümraniye ilçesi Elmalıkent Mahallesi sınırları içinde bulunan bölgenin, riskli alan ilan edilmesine karar verildi.

Kararda, riskli alan ilan edilen yerin krokisi, sınır ve koordinatları da yer aldı.

İSTANBUL (AA) – Ümraniye Belediyesi öncülüğünde, Trabzonlu iş insanları ve sanatçılar tarafından "Dünya Kahvaltı Günü" etkinliği düzenlendi.

Trabzon Park'ta bir araya gelen ve çoğu Trabzonlu iş adamı, sanatçı ve spor dünyasından birçok isim katıldı. Ümraniye Mehteran Takımının gösterisi ile başlayan etkinlik kahvaltıyla sürdü.

Etkinliğe Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, eski Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, tiyatro oyuncusu Şafak Sezer, oyuncular Ali Güven, Mustafa Topaloğlu, Ercan Avşar ile Köksal Öztürk katılırken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyulduğu gözlendi.

Etkinlikte söz alan İş insanı Fatih Sarıoğlu, Trabzonlular olarak bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirterek, "İstanbul'da toplumsal faydası olan her projede bir araya gelmekten dolayı onur duydum. Birçok sosyal projede daha büyük projelerde buluşacağımız günler çok yakındır inşallah. Anlamlı birçok projelerde buluştuğumuz tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim." diye konuştu.

Etkinlik hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.