Üniversite öğrencilerinden Mehmetçiğe ışıklı destek

BİTLİS (AA) – Bitlis ve Van'da yurtta kalan üniversite öğrencileri, Bahar Kalkanı Harekatı'nda görev alan Mehmetçiğe destek için odaların ışıklarıyla "TSK" yazdı.

Bitlis'teki Beşminare Kız Öğrenci Yurdunda kalan üniversite öğrencileri, Mehmetçiğe destek için odaların ışıklarıyla "TSK" yazarak saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı'nı okudu.

Soğuk havaya rağmen yurdun önünde toplanan kız öğrenciler, ellerinde Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı atarak, "Başımız sağolsun" yazılı pankart açtı, ardından dua etti.

Yurt öğrencilerinden Ebru Boğa, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yanında olduklarını göstermek için bu etkinliği düzenlediklerini belirtti.

Boğa, "İdlib'deki hain saldırıyı kınıyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum. TSK'ya selam olsun." dedi.

Büşra Özden ise arkadaşlarıyla İdlib'deki hain saldırıyı kınamak amacıyla toplandıklarını belirterek, "Arkadaşlarımızla toplandık. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz." diye konuştu.

Merve Özkan da İdlib'deki hain saldırıyı kınadıklarını belirterek, "Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. TSK'ya selam olsun." ifadelerini kullandı.

– Van

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencileri de Bahar Kalkanı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe destek amacıyla odaların ışıklarıyla "TSK" yazdı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Süleyman Şah Erkek Öğrenci Yurdu'ndaki öğrenciler, yurdun odalarının ışıklarıyla "TSK" yazarak, askerlere selam gönderdi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

TUNCELİ (AA) – Tunceli’de 1062 personelin katılımıyla düzenlenen Eren-7 Mercan Munzur Operasyonu’nda görevli komandolar, kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu Munzur ve Mercan dağlarında teröristlerin izini sürüyor.

Bölücü terör örgütü PKK/KCK’yı ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla 11 Ocak’ta başlatılan ve 11 Ağustos 2017’de Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristlerin saldırısında şehit edilen Eren Bülbül’ün aziz hatırasına ithafen yapılan “Eren” adı verilen operasyonlar devam ediyor.

Bu kapsamda Tunceli’de düzenlenen Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu çerçevesinde, İl Jandarma Komutanlığında görevli jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH) ile polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucularının yer aldığı 59 operasyonel timden oluşan 1062 personel, karla kaplı Mercan ve Munzur dağlarında dondurucu soğukta terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyor.

Kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi bulduğu bölgede özel kışlık kamuflajlarıyla ve helikopterler desteğinde karla kaplı sarp, dik ve ağaçlık arazileri didik didik arayan Mehmetçik, mağara ve sığınaklara da girerek teröristlerin barınma alanlarını yok ediyor.

Teröristlere yönelik alan hakimiyeti sağlamak amacıyla gerçekleştirilen operasyonda Mehmetçik, kırsalda arama tarama faaliyetlerini aralıksız devam ettiriyor.

VAN (AA) – Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü 2 bin 400 rakımlı Şemdinli ilçesinin Irak sınırındaki üs bölgesinde görevli güvenlik güçleri, teknolojik imkanları ve hareket kabiliyetleriyle düşmana korku, dosta güven veriyor.

Sarp dağlar ve karla kaplı arazilerde daha önce PKK’lı teröristlerin geçiş güzergahı olarak kullandığı alanları kontrol altında tutan askerler, Atak helikopterlerinin de destek verdiği başarılı operasyonlarla terör örgütüne ağır darbeler vuruyor.

“Şahin Gözü” olarak nitelendirilen keşif ve hedef gözetleme teknolojisi sayesinde sınır hattında kuş uçurtmayan ve zorlu kış şartlarına rağmen terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüren Mehmetçik, teröristlerin sözde karargah, depo, barınak ve sığınak olarak kullandığı alanları tek tek belirleyerek imha ediyor.

“Yerli ve milli teknoloji ile silahlarımızla 7 gün 24 saat hudut güvenliğini sağlıyoruz”

Üs Bölgesi Komutanı Yüzbaşı Bahadır Alman, 2018’de kurulan üs bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarla teröristlere büyük darbe vurulduğunu söyledi.

Güvenlik güçlerinin bölgede fedakarca görev yaptığını belirten Alman, şunları kaydetti:

“2 bin 400 rakımlı Argus-2 Üs Bölgesi’nde bulunuyoruz. 2018’den bu yana terör örgütü mensuplarından arındırılmış bir bölge olan Balkaya Dağları’nda görev yapmaktayız. Yerli ve milli teknoloji ile silahlarımızla her türlü hava koşulunda 7 gün 24 saat hudut güvenliğini sağlıyoruz. Milletimizin gözü arkada kalmasın. Bizler buradayız.”