Üniversite yerleşkesindeki ormanlık alanda yangın

– Atatürk Üniversitesi yerleşkesinde çıkan yangında, çok sayıda çam ağacı zarar gördü, yaklaşık 10 dönüm otluk alan yandı

(AA) – 'da, üniversite yerleşkesinde çıkan yangında, çok sayıda çam ağacı zarar gördü, yaklaşık 10 dönüm otluk alan yandı.

yerleşkesindeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle çıktı.

İlk müdahaleyi üniversite bünyesindeki itfaiye ekibi ile Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı yangın, Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin de yoğun çabasıyla söndürüldü.

Alana ulaşım imkanının sınırlı olması sebebiyle ekiplerin zaman zaman zor anlar yaşadığı yangında, çok sayıda çam ağacı zarar gördü ve yaklaşık 10 dönümlük otluk alan yandı.

Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü ekibinde görevli Bülent Hocaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Yangını kontrol altına aldık. Soğutma çalışması yapıyoruz. Çam ağaçları ve büyük alanda bulunan otlar yandı. Detaylı bilgiyi yetkililerimiz verecek." dedi.

  • Serginin açılışı Bayar ve Menderes'in altın makası ile yapıldı

  • – Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenen “Yerel Basında Atatürk Üniversitesinin Kuruluşunun Yansımaları” isimli serginin açılışı, 60 yıl önce dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar ile Başbakan Adnan Menderes’in kullandığı altın makas kullanılarak gerçekleştirildi

  • “Yabancı dilin öneminin farkındayız”
  • ERZURUM (AA) – Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, "Uluslararası platformda daha etkin olabilmek adına yabancı dilin ve yabancı dilde eğitimin öneminin farkındayız ve bu alanda önemli adımlar attık." değerlendirmesini yaptı.
    Atatürk Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin Mimarlık ve Tasarım Fakültesince organize edilen ve çok sayıda yerel yönetici, akademisyen ve öğrencinin katıldığı Türkiye-Japonya Kültürel İş