Ürdün Kralı 2. Abdullah ile Barzani ikili ticari ilişkileri görüştü

İSTANBUL (AA) – Ürdün Kralı 2. Abdullah, resmi davet üzerine başkent Amman'a gelen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani ile Ürdün ve IKBY arasındaki ikili ticari ilişkileri görüştü.

IKBY Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamaya göre, Barzani, Amman'daki Basman Sarayı'nda Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Ürdün Başbakanı Ömer er-Rezzaz ile basına kapalı bir araya geldi.

Açıklamada, tarafların Ürdün ve IKBY arasındaki ticari ve yatırım alanlarındaki ikili ilişkileri ele aldıkları ifade edildi.

IKBY ve Irak merkezi hükümeti ile özel ilişkilere sahip olduklarını belirten Ürdün Kralı'nın, ihtiyaç duyulan her türlü alanda Iraklılara yardım etmeye hazır olduklarını, her iki tarafın da menfaatine uyacak şekilde ticari ilişkilerin güçlendirilmesi gerektiğini belirttiği aktarıldı.

Öte yandan IKBY Başbakanı Barzani'nin de Amman ve Erbil arasındaki ikili ticari ilişkilerin güçlendirilmesinin önemine vurgu yaptığı kaydedildi.

ÖSYM Başkanı Aygün: "YKS'ye kaydını yapan ancak ödeme işlemlerini tamamlamayan adaylara yarın 09.00-23.59'da başvurularını tamamlama imkanı sağlandı"

EPDK Başkanı Yılmaz, akaryakıt fiyatlarında bu geceden itibaren dağıtıcı ve bayilerin kar marjlarından 17 ila 25 kuruş indirim yapacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı tüm politikalarımızla korumaya kararlıyız."

OHAL'in kaldırılmasından bu yana Milli Savunma Bakanı Akar'ın onayıyla 4562 personel TSK'dan ihraç edildi, 531 emekli askerin rütbeleri geri alındı.

Akar: "Amacımız bu teröristleri içimizden tamamen temizlemek, bu şanlı üniformayı tek bir hainin bile taşımasına engel olmak, buna müsaade etmemektir"

Etiketler: