Uşak Valisi Funda Kocabıyık, İdlib'de şehit olan askerin ailesini ziyaret etti

UŞAK (AA) – Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ali Turgut'un annesi ve babasını ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamada, Vali Kocabıyık'ın, şehit Ali Turgut'un Banaz ilçesine bağlı Büyükoturak köyünde yaşayan babası Ahmet ve annesi Sultan Turgut'a evlerinde ziyarette bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Kocabıyık, şehidin toprağa verildiği gün ailenin kendisinden evlatlarının çerçevelenmiş fotoğrafını istediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Ahmet amca ile Sultan teyzeyi bir kez daha ziyaret ettim, biricik oğullarının fotoğrafını götürdüm. Gözlerindeki acı ve özleme rağmen misafirperverlikleri, içtenlikleri, bize gösterdikleri yakınlık bir kez daha bu toprakların insanlarının ne kadar güçlü olduğunu gösterdi bana. Uzun uzun sohbet ettik, anılarımızı paylaştık, Kur’an-ı Kerim ve dualar okuduk. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Rabbim bir daha bize böyle acılar yaşatmasın."

İran'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 75 artarak 8 bin 209'a yükseldi.

Libya Ordusu, sahil kenti Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri kurtarmak için "Zafer Yolları" isimli yeni bir harekat başlattı.

Bakan Akar "Ege ve Akdeniz'deki sorunlarımızı uluslararası hukuka uygun şekilde çözmek istiyoruz. Bunun için bize düşen neyse yapmaya devam edeceğiz"

Akar: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hak, alaka ve menfaatlerini korumak ve kollamakta da son derece azimli, kararlıyız ve buna da muktediriz."

Akar: "Yeni celplerle gelecek yaklaşık 100 bin gencimize test yaptık. Terhisler sıkıntısız tamamlandı, celpler için de hassasiyet gösteriyoruz"

Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte Brezilya'da 1026, Meksika'da 625 kişi öldü.

Etiketler: