Çar. Eki 16th, 2019

Uzman erbaşlar Teröristle Mücadele Harekat Kursu'nu tamamladı

– Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında Teröristle Mücadele Harekat Kursu’nu başarıyla tamamlayan 2 bin 378 uzman erbaş mezun oldu

MANİSA (AA) – Terörle mücadelede görev almak üzere Kırkağaç 6'ıncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığındaki eğitimlerini tamamlayan 2 bin 378 uzman erbaş için mezuniyet töreni düzenlendi.

28. Dönem Uzman Erbaş Teröristle Mücadele Harekat Kursu'nu tamamlayan 241 sahil güvenlik uzman erbaş ve 2 bin 137 jandarma komando uzman erbaş için düzenlenen törene Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Foça Jandarma Komando ve Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak da katıldı.

Törende konuşan Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Çitil, eğitimlerini tamamlayarak görev yapmaya hak kazanan erbaşların 24 saat esasına göre bütün suç örgütleri ve suçlara karşı mücadele vereceklerini belirtti.

Komandoların silah gösterisi, halk oyunları ve dağcılık gösterisi sunduğu törenin ardından aileler, mezun olan evlatlarıyla kucaklaştı.

ABD Başkanı Donald Trump, "Birçok açıdan PKK, terör ve terör tehdidi bakımından muhtemelen DEAŞ'tan daha kötü." değerlendirmesini yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı: "Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG'li terörist sayısı toplam 653 oldu."

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "(Olası yaptırımlara karşılık) İncirlik Üssü'nün statüsüyle ilgili şu anda bir değişiklik öngörülmüyor."

Kalın: "Amerika'daki Evanjelik kitlenin PYD/YGP'yi savunur hale gelmesi yakın siyasi tarihin en büyük ironilerinden bir tanesi."

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Bizim Esed rejimiyle resmi olarak bir görüşme, temasımız yok."