Vali Bilmez, İdlib şehidinin ailesini ve yaralı gümrük personellerini ziyaret etti

VAN (AA) – Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İdlib'de şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Güven Kurtulmuş'un Bitlis'in Güroymak ilçesindeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kara yoluyla Güroymak ilçesine geçen Bilmez, ilk olarak Güroymak Kaymakamı Muhammet Furkan Sancaktutar'ı makamında ziyaret etti.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay ile İdlib'de rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan Kurtulmuş'un Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyündeki ailesine taziyede bulunan Bilmez, şehidin babası Aydın Kurtulmuş ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Bilmez'e, AK Parti Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve Van İl Müftüsü Ömer Keskin eşlik etti.

– Roketli saldırıda yaralanan gümrük memurlarına ziyaret

Vali Bilmez, daha sonra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ve Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Hayrettin Yıldırım ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezine geçti.

Burada, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde Gürbulak Gümrük Müdürlüğüne ait araca yönelik roketli saldırıda yaralanan 2 gümrük memurunu ziyaret eden Bilmez, geçmiş olsun dileklerini iletti, sağlık durumları hakkında hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının atamaları, yarın saat 15.00’te Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın katılımıyla gerçekleştirilecek atamalar, noter huzurunda gerçekleştirilecek.

278 şehit yakını, gazi ve gazi yakınından 74’ünün ataması, öğrenim durumlarına uygun olarak avukat, çocuk eğiticisi, dava takip memuru, fizyoterapist, hemşire, Kur’an kursu öğreticisi, laborant, mühendis, mimar, öğretmen, redaktör, psikolog, sağlık teknikeri, sosyolog, sosyal çalışmacı, teknisyen ve tekniker unvanlı kadrolara yapılacak.

Bu atama ile bugüne kadar kamuda istihdamı sağlanan şehit yakını, gazi ve gazi yakınının sayısı 46 bin 127’ye ulaşacak.

Atama sonuçlarına yarın saat 17.30 itibarıyla https://sosyalatama.aile.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek.

KONYA (AA) – Akşehir Devlet Hastanesi’nden alınan Şehit Ömer Faruk Erdem’in (23) Türk bayrağına sarılı naaşı, Adsız Mahallesi’ndeki babaevinde “helallik” alınmasının ardından Nasreddin Hoca Meydanı’na getirildi.

Şehidin kardeşleri Tuğba, Navruz, Sevgi ve Fadime ile babaannesi Döndü Erdem’i yakınları teskin etmeye çalıştı. Şehidin babası Metin ve annesi Nesibe Erdem’in daha önce vefat ettiği öğrenildi.

İlk görev yeri Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünde bir yıldır görev yapan ve 10 gün önce izne gelen şehit asker için yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Nasreddin Hoca Meydanı’nda tören düzenlendi.

Şehit Erdem’in naaşı, Konya Müftüsü Ali Öge tarafından kıldırılan öğle namazını müteakip cenaze namazının ardından, Akşehir Şehitliği’nde toprağa verildi.

Törene, şehidin yakınları ile Konya Valisi Vahdettin Özkan, Maliye Bakan Yardımcısı Mehmet Hamdi Yıldırım, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Önder Şensöz, protokol üyeleri, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.