Pts. Oca 20th, 2020

Van’da 4 günde 356 yerleşim biriminin yolu açıldı

VAN (AA) – Van'da etkili olan kar nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı 359 yerleşim biriminden 356'sının yolu açıldı.

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, karla mücadele ekiplerinin kar ve tipi dolayısıyla kapanan yolların açılması için çalışma yürüttüğü belirtildi.

30 ekiple yürütülen çalışmalarda 4 günden bu yana 356 yolun ulaşıma açıldığı bildirilen açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Gürpınar'da 2 ve Başkale'de 1 yerleşim birimine ulaşımın sağlanamadığı kaydedildi.

Açıklamada, 3 mahallenin yolunun açılması için çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

Muş/Bitlis

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekteri Şeyhmus Yentür, Muş'ta kar yağışı nedeniyle kapalı köy yollarının açıldığını, ekiplerinin grup köy yollarında yol genişletme çalışmasını sürdürdüklerini söyledi.

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan ise kapanan 3 köy yolunu ulaşıma açtıklarını belirterek, acil durumlar için ekiplerin hazır bekletildiğini ifade etti.

– Buzlanma ve don uyarısı

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak.

Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde olacağı bölgede, rüzgar genellikle kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

Günün en yüksek sıcaklıklarının Van'da 1, sıfırın altında olmak üzere Muş'ta 4, Hakkari’de 5 ve Bitlis'te 3 derece olması öngörülüyor.

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası #CerenÖzdemir
https://youtu.be/0nYRO-XDFVg

Merkez Bankası, 35,2 milyar TL kar payı avans tutarı ile 5,3 milyar TL ihtiyat akçesinin hissedarlara dağıtımına başlandığını duyurdu

Erdoğan: "(CHP'nin önergesi) Daha bunların neleri çıkacak. Şimdi bu pisliklerden kurtulmak için parlamentonun üzerine bunu yıkmak istiyorlar."

Erdoğan: "(CHP'nin FETÖ'nün siyasi ayağı önergesi) AK Parti'de, MHP'de bu tür adamlar mı var, haydi ispatla. İspatlayamıyorsan demek ki bunlar sende."

Erdoğan: "(İdlib'den göç eden siviller) Onlara terörist demek akıl tutulmasıdır. Bu, Bay Kemal'in ilk yanlışı değil."

Erdoğan: "(MİT Başkanı Fidan) İstihbarat noktasında Rusya, Suriye ve İran tarafıyla, muhataplarıyla ilişkileri başarılı bir şekilde devam etmiştir."

Erdoğan: "(İdlib'den göç) Bu insanlar ölümden kaçıyor. O anne ile 6 çocuğunu ekranda görünce hanımla kanımız dondu. O yavrulara nasıl terörist deriz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB'nin Libya sürecinde koordinatör sıfatı ile yer alması teklifine "BM varken doğru olmaz" diyerek karşı durduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Niye Miçotakis Hafter'i Yunanistan'a çağırdı? Sadece bizi tahrik etmek için çağırdı."

Erdoğan: "Bir lider 'Miçotakis sizinle tekrar arayı düzeltmek istiyor' dedi. 'Bir defa bu yanlışı düzeltsin, sonra bizim görüşmemiz kolaydır' dedim."