Cum. Ağu 23rd, 2019

Van'da polisten kan bağışı

VAN (AA) – Van İl Emniyet Müdürlüğü personeli, Türk Kızılayı ile ortak yürütülen kampanya kapsamında kan bağışında bulundu.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ile polisler, kurum yerleşkesinde oluşturulan bölümde kan bağışı yaptı.

Ekici, yaptığı açıklamada, kampanyanın 3 gün süreceğini söyledi.

"Binlerce şehidimizin bize bıraktığı vatanımıza, emanete sahip çıkmak adına canımızı vermekten hiçbir zaman tereddüt etmeyiz." diyen Ekici, şunları kaydetti:

"Kızılay çok güzide bir teşkilat. Müşterek yaptığımız hayırlı bir kampanya çerçevesinde emniyet mensuplarımız kan verecek. İnşallah stoklarımızı rekor katılımla yüzde 100'e çıkaracağız. Sloganımız şu 'Kan verin, can kurtarın, sağlıklı kalın.' Kan vermenin ne kadar kıymetli olduğunu ve sağlığa da faydalı olduğunu biliyoruz."

Türk Kızılayı Van Şube Başkanı Yalçın Özdemir de birçok görevde birlikte oldukları kurumun kampanyaya katkı sağlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, emniyet personellerine teşekkür etti.

Türk Kızılayı Güneydoğu Bölge Kan Merkezi Müdürü İbrahim Çelik ise Van, Ağrı, Bitlis, Hakkari, Muş ve Iğdır'daki tüm hastanelerin kan ihtiyaçlarını karşıladıklarını anlattı.

Havaların soğuk olmasından dolayı azalan kan stoklarının artmasını beklediklerini ifade eden Çelik, herkesi kan vermeye davet etti.

Etkinliğe, emniyet müdür yardımcıları ve şube müdürleri de katıldı.

  • Emniyetten kan bağışına destek
  • ANKARA (AA) – Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, "Elbette kan acil aranıyor ama arandığı zaman hazır edilmesi değil, öncesinde hazır edilip talep edildiğinde sunulması daha önemli." dedi.
    Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı Takviye Hazır Kuvvetler Şube Müdürlüğünün Gölbaşı'ndaki yerleşkesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.
    Etkinliğe, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, genel müdür yardımcıları ile daire başkanları da