Cum. Haz 21st, 2019

“Vergi indirimleri iç piyasaya moral aşılayacak”

BURSA (AA) – Bursa Ticaret ve Sanayi Odası () Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 6 başlıkta açıklanan vergi indirimlerinin iç piyasaya güven ve moral aşılayacağını bildirdi.

Burkay, yazılı açıklamasında, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından inşaat, mobilya, otomotiv ve beyaz eşya gibi lokomotif sektörlerde açıklanan vergi indirimlerinin önemli bir ticari hareketlilik oluşturacağını kaydetti.

Yıl sonuna kadar gerçekleştirilecek vergi indirim uygulamalarıyla piyasalarda ihtiyaç duyulan güven ve moralin yükseleceğini belirten Burkay, vatandaşın alım gücünün de artmasıyla ekonomideki çarkların hızlanacağını vurguladı.

Sektörlerin talep ve önerileri doğrultusunda vergi indirimleriyle iç piyasanın hareketlenmesine olanak sağlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve hükümete teşekkür eden Burkay, "6 başlıkta açıklanan vergi indirimleri iç piyasaya güven ve moral aşılayacak. Türkiye, dengelenme, disiplin ve değişim temelli kalkınma hamlesiyle büyüme yolculuğunu emin adımlarla sürdürecektir." ifadelerini kullandı.

  • BTSO Lojistik AŞ mart ayında faaliyetine başlayacak
  • BURSA (AA) – Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, kentte iş dünyasının taşımacılık maliyetlerinin azaltılması hedefiyle kurguladıkları BTSO Lojistik AŞ'nin, Yenişehir Havalimanı'nda mart ayından itibaren hava kargo hizmeti vermeye başlayacağını bildirdi.
    Burkay, firmalara yeni sanayi devrimine geçişte rehberlik edecek "Model Fabrika Projesi"ni de gelecek ay hizmete açacaklarını duyurdu.
    BTSO'dan yapılan yazılı açıklamaya

  • “Ar-Ge ve inovasyon odaklı dönüşüme liderlik ettik”
  • BURSA (AA) – Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 15 milyar dolara yakın ihracatla 121 ülkeden daha fazla dış ticaret performansı gösteren Bursa iş dünyasının, Ar-Ge ve inovasyon odaklı dönüşümüne liderlik eden çalışmalara imza attıklarını söyledi.
    BTSO Organize Sanayi Bölgeler Konseyi üyeleriyle bir araya gelen Burkay, sanayi ve ihracatın merkezi konumundaki