Paz. Tem 21st, 2019

Bulgaristan’ı 3-0 yenen A Milli Voleybol Takımı’nın antrenörü Giovanni Guidetti, önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi

ANKARA (AA) – 2018 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası B Grubu üçüncü maçında Bulgaristan'ı 3-0 yenen A Milli Takımı'nın antrenörü Giovanni Guidetti, önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan İtalyan antrenör, taktiksel açıdan başarılı bir oyun sergilediklerini belirterek, "Karşılaşmadan 3 puanla ayrıldığımız için mutluyum çünkü bu maç çok önemliydi. Blok-defans kurgumuz çok iyi işledi. Bu da hücum yüzdemize olumlu olarak yansıdı. Oyuncularım çok iyi bir performans sergiledi. Bizim açımızdan iyi bir maç olduğunu söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

Takımın kaptanı Eda Erdem Dündar ise gruplarındaki ikinci galibiyetin öneminden bahsederek, "Bizim için çok önemli bir maçtı çünkü Çin mağlubiyetinin ardından bu karşılaşma ile takım içindeki pozitif havayı, enerjiyi tutmak istiyorduk. 3-0 kazandık ama her sayının bir üst tur için önemi büyük." diye konuştu.

Maç içinde bazı bölümlerde zorlandıklarını kaydeden milli voleybolcu, "Özellikle karşılaşmanın ikinci setinde düşüş yaşadığımız anlarda oyuna iyi tutunduk ve savaşarak kazanmayı başardık. Üçüncü sette ise takım arkadaşlarım hücumda çok etkili oynadılar. Galibiyetten dolayı mutluyum." değerlendirmesinde bulundu.

  • İtalya’ya 3-0 yenilen A Milli Voleybol Takımı’nın antrenörü Giovanni Guidetti, rakip takımı tebrik etti
  • ANKARA (AA) – 2018 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası B Grubu dördüncü maçında İtalya'ya 3-0 yenilen A Milli Voleybol Takımı'nın antrenörü Giovanni Guidetti, rakip takımı tebrik etti.
    Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan 46 yaşındaki antrenör, İtalya'nın her açıdan üstün bir performans sergilediğini belirterek, "Rakibimizi galibiyetinden ötürü tebrik ediyorum. Sergiledikleri oyun, bugün çok yüksek bir seviyedeydi. Oyunun her bölümünde

  • Voleybolda milli maçın ardından
  • ANKARA (AA) – A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, FIVB Uluslar Ligi 6'lı Finalleri B Grubu ikinci ve son maçında Sırbistan'ı 3-2 mağlup eden milli takımın performansına ilişkin, "Oyuncularıma gerçekten teşekkür etmek istiyorum çünkü iki gün içinde 10 set oynadılar ve 10 set için de savaştılar." degerlendirmesinde bulundu.
    Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre,