Yanal: “Siz pardon diyorsunuz biz diyemiyoruz, yok böyle bir adalet”

Süper Lig’de Göztepe ile 2-2 berabere kalan Fenerbahçe’nin teknik direktörü Ersun Yanal, “Bu uygulamalar, bu standartlar bir an önce geri dönsün. Biz başarılı oluruz, başarısız oluruz ama futbolun adaleti olmadığı sürece futbol olmaz.” dedi.

https://youtu.be/Yj01vAbP4iw

Yanal, maçtan sonra katıldığın basın toplantısında, bugün istatistik ve hataları konuşmayacağını, futbolun kurallarının olduğunu ve bunun doğrultusunda oynandığını söyledi.

Ligde 18 takımın kıyasıya bir mücadele içinde olduğunu kaydeden Yanal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir hafta öncesinde aynı sorunu yaşayan bir takım Fenerbahçe olunca standart değişiyor. Adalet varsa, futbol var. Adalet yoksa futbol yok. Bunu nasıl oturtacağız, biz hiçbir zaman futbolun dışında bir şey konuşmadık, zaten her şeyin hesabını vereceğiz. Futbol oynayan bir takımız, ‘futbol varsa biz varız’ diye her zaman konuşuruz ve her zaman bu bayrağı açarız. Şu anda futbolun kurallarını uygulayan merciler, futbolun adaletini uygulayanlar çifte standart yapmayacak. Geçen hafta var, bu hafta yok, o zaman bir problem var. O zaman maçı tekrar oynatacaksınız. 3-1’e gidecek bir maç bir anda geriye dönüyor. Bu uygulamalar, bu standartlar bir an önce geri dönsün. Biz başarılı oluruz, başarısız oluruz ama futbolun adaleti olmadığı sürece futbol olmaz. Futbolun adaleti çok ince bir çizgi, bu çizgiyi çok iyi tutturmamız gerekiyor, keyfi olmamak lazım.”

Yanal, “Pardon… Siz pardon diyorsunuz biz diyemiyoruz, yok böyle bir adalet” diyerek, şöyle konuştu:

“Böyle adalet yok arkadaşlar, bu keyfilikten vazgeçmek gerekiyor. Bence biraz keyfi olduk. Biz futbolun içinde olanlarınız, futbolun güzelleşmesi için her türlü mücadeleyi yapıyoruz. Belimizi doğrultalım, artık olmuyor. Gol geliyor, gol iptal ediliyor. Bu biraz sulandırıldı, tuhaf bir görüntü olmaya başladı. Hem izleyiciler açısından, televizyonun başındakiler açısından, bu biraz irite etmeye başladı. Lütfen artık düzeltelim, paydaşlar kimse düzeltelim bu işi. Geçen hafta ile bu hafta arasında değerlendirmenizi yapın arkadaşlar. Bugünkü oyun tarihe geçer, çok da konuşulur, konuşulmaya da devam eder. Biraz konuşalım. Biz gereğini yapacağız. Biz Fenerbahçe’nin olması gerektiği yeri, çizgiyi yakalayacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın.”


Süper Lig’de Fenerbahçe ile 2-2 berabere kalan Göztepe’nin teknik sorumlusu Ersan Parlatan, “Bir çıkışımız vardı, sürdürmek istiyorduk. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Fenerbahçe karşısında1 puan almamız da seriyi devam ettirmek adına önemliydi.” dedi.

Parlatan, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, çok heyecanlı bir maçtan 1 puanla ayrıldıklarını söyledi.

Maçın ilk yarısında çok gol pozisyonu bulamamalarına rağmen 1-0 öne geçtiklerini, daha iyi oynayan Fenerbahçe’nin beraberliği yakaladığını kaydeden Parlatan, şöyle konuştu:

“İkinci yarıda pozitif futbol oynadık, ofansif anlamda daha iyi bir görüntü sergiledik, epey gol pozisyonuna girdik. Oyuncularımız 90 dakika boyunca özveriyle çalıştı. Pozitif futbol bizim felsefemizi yansıttı. Bir çıkışımız vardı, sürdürmek istiyorduk. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Fenerbahçe karşısında1 puan almamız da seriyi devam ettirmek adına önemliydi. 1 puan aldık, kaybetmedik, bizim için önemliydi.”


Süper Lig’de Göztepe ile 2-2 berabere kalan Fenerbahçe’nin kulüp başkan vekili Semih Özsoy, “Attığımız gol iptal edildi ama ya bu bize olsaydı ne olurdu. Madem bu kadar teknolojiden çabuk yararlanabiliyor geçen haftaki Malatya maçında neden olmadı. Oranın 2 puanı nasıl izah edilecek.” dedi.

Özsoy, maçtan sonra yaptığı açıklamada, 2 puan kaybettikleri müsabakada gösterdikleri mücadeleden dolayı oyuncularını tebrik etti. Yanlışlarının olduğunu kaydeden Özsoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnşallah gördüğümüz birkaç eksik ve yanlış da düzeltilir ancak bununla birlikte artık düzeltilmeyeceğine inanmaya başladığımız, endişelendiğimiz, korktuğumuz şeyler de sırasıyla başımıza geliyor. Bugün Türkiye gördü. Yalnızca şunu söylemek isterim ki eğer bu Fenerbahçe’nin lehine olsaydı Türkiye şu an neyi konuşuyor olurdu. Nihat Özdemir’in Fenerbahçeliliği, federasyonun ne kadar Fenerbahçe’yi desteklediğini, bu algı operasyonlarının, yavaş yavaş oynanan tiyatronun sonuna gelmiş gibi gözüküyoruz.”

“Penaltı pozisyonuna geldiğimizde, evet tekrar edilmesi gerekiyordu” diyen Özsoy, şöyle devam etti:

“Attığımız gol iptal edildi ama ya bu bize olsaydı ne olurdu. Madem bu kadar teknolojiden çabuk yararlanabiliyor geçen haftaki Malatya maçında neden olmadı. Oranın 2 puanı nasıl izah edilecek. Sırf bu da değil, sarı kartlardaki çifte standartlar, hakemin bizim ikinci golümüzü 4 buçuk dakika gözden geçirip nasıl bulurum da ileri geri çabası. Bu kadar kolay VAR’a gidiliyorsa Kayserispor maçında neden gidilmedi. Bunların tamamına baktığımızda 3-5 hafta önce hiç ortada bir şey yokken, ‘Fenerbahçe kollanıyor, Nihat Özdemir federasyonu’ algısıyla yapılmak istenen neymiş maalesef bedeline çok ağır ödeyerek gördük. İnsanların aklını başına toplaması lazım, çok geç olmadan bu yanlışlardan dönülmesi lazım. Fenerbahçe bunlarla başa çıkacak güçtedir ama bir yola çıktığımızda dedik ki kötü şeylerden uzaklaşalım, birlikte düzeltelim. Rakiplerimiz düştüğümüzde isteğimiz çalınır diye kendi ayağı çime takılan futbolcuda bile 3 kişi el kaldırıyor.”

Yaşadıkları puan kayıplarında hakemlerin çok etkisinin olmaya başladığını kaydeden Özsoy, “Fenerbahçe Spor Kulübü büyüktür, dediklerini yapar, bu söylediklerimiz gerekli merciler tarafından ciddiye alınmalıdır. Biz hiç asarız, keserizle gelmedik lakin Fenerbahçe’yi de kimseye yedirmeyiz. Her seferinde Nihat Başkan’a söylüyoruz ancak Federasyon Fenerbahçeli gibi bir algı oluşturuldu.” ifadelerini kullandı.


Süper Lig’de Fenerbahçe ile 2-2 berabere kalan Göztepe’nin kulüp başkanı Mehmet Sepil, “Göztepe’nin oynadığı oyundan, gösterdiği dirençten memnunum.” dedi.

Sepil, maçtan sonra yaptığı açıklamada, iyi bir maçın geride kaldığını, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’a da söylediği gibi kendisine kalp krizi geçirtecek bir müsabaka oynandığını söyledi.

Kazanmak için mücadele ettiklerini kaydeden Sepil, şöyle konuştu:

“Oldukça enterasan bir maç oldu. Biz iyi oynadık, Göztepe’nin oynadığı oyundan, gösterdiği dirençten memnunum. Önümüzde 4 hafta var daha iyi olacağız. Futbolun içinde gerginlikler oluyor. Ali Başkan da ben de müdahale ettik. Yurt dışında da bu kadarı oluyor. O kadar büyütmeyelim. Ön tarafta Fenerbahçeliler oturuyordu Ali Başkan onları sakinleştirmek için gitti. İki takımın da galibiyete ihtiyacı vardı. Stres içinde bir maçtı ama maç sonunda sarılıp birbirimizi tebrik ettik.”

Bakan Akar: "(Guerini ile) Samimi geçen görüşmede Libya, Suriye, Doğu Akdeniz'deki gelişmeler ile bölgesel konularda bilgi alışverişinde bulunduk."

Akar: "İki ülkenin iş birliğinin tüm bölge için yarar sağlayacağına inanıyoruz. Birçok konuda ortak görüşleri paylaştığımızı müşahede ettik."

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi: "Fiziki mesafe kurallarına aykırılık teşkil eden asker uğurlamalarına hiçbir şekilde müsaade edilmeyecek."

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı seçildi

Sağlık Bakanı Koca: "Vaka artışlarıyla öne çıkan 5 ilde son üç gündür ortalama yüzde 7 daha az yeni vaka var."

Sağlık Bakanı Koca: "Yoğun bakım doluluk oranlarımız 1 aydır yüzde 59 - yüzde 61 arasında. Taburcu ettiğimiz hasta kadar yeni hasta yatırıyoruz."

Etiketler: