"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yapı Kredi, Banvit Foods SRL'ye finansal danışmanlık sundu

İSTANBUL (AA) – Yapı Kredi, Banvit'in Romanya iştiraki olan Banvit Foods SRL'nin satışında Banvit'e finansal danışmanlık hizmeti sunarak yatırım bankacılığı alanındaki başarılarına yenisini ekledi.

Yapı Kredi'den yapılan açıklamaya göre, Romanya'nın tavuk üreticilerinden Aaylex System Group'un Banvit Foods SRL'yi 20,3 milyon avro bedel ile satın alma işlemi, Yapı Kredi'nin bu konudaki deneyimi ve güçlü yurt dışı bağlantıları sayesinde başarılı şekilde gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Erhan Adalı, 2017 yılında Banvit'in yüzde 79,5 hissesinin Brezilya merkezli BRF ve Katarlı QIA ortaklığına satışında da finansal danışman olarak rol aldıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Engin tecrübemiz, güçlü sınır ötesi bağlantı ve iş birliklerimiz sayesinde müşterilerimize daima uluslararası standartlarda finansal danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Artan küresel belirsizlik ve durgunluğa rağmen böylesine önemli bir satış işleminde finansal danışmanlık rolüyle yer alarak işlemin başarılı bir şekilde yürütülmesine katkı sağlamaktan ötürü oldukça mutluyuz. Sunduğumuz ayrıcalıklı finansal danışmanlık hizmetlerinde, önümüzdeki dönemde de müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya ve başarılı işlemlere imza atmaya devam edeceğiz."

Haber Lütfen AA üyesidir. İletişim: haberlutfen@gmail.com