Yasemin Sakallıoğlu'nun “Zengo” filmine halk galası yapıldı

İSTANBUL (AA) – Sosyal medyada yayınlanan komik videolarıyla üne kavuşan Yasemin Sakallıoğlu'nun ilk sinema filmi "Zengo"nun halk galası gerçekleştirildi.

Sakallıoğlu'nun yanı sıra oyunculardan Dilşah Demir, Ece İrtem ve Semih Varol'un katıldığı gösterim, Mall Of Istanbul'da yapıldı.

Ekip gösterim öncesinde takipçileriyle buluşarak, kendilerini görmeye gelenleri sahneden selamladı ve onlarla fotoğraf çektirdi.

Filmin senaryosunu da kaleme alan Sakallıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, filmin senaryo aşamasıyla birlikte 20 ayda tamamladığını söyledi.

Sakallıoğlu, hayatında ilk kez bu kadar heyecanlandığını anlatarak, "Beni bugünlere halk getirdi. Video çekerek bugünlere geldim ve böyle bir filmin kutlamasının da bence en çok halkla yapılması gerekiyordu. O yüzden sevenlerimle bir arada olmaktan çok mutluyum." dedi.

Senaryoyu yazarken Şahan ve Togan Gökbakar'ın kendisine eşlik ettiğini belirten oyuncu, "Zengo"da kadın dayanışmasını anlattıklarını ifade etti.

Başrol oyuncularından Ece İrtem de çok iyi bir ekip çalışmasına imza attıklarını ve filmdeki samimiyetin seyirciye yansıyacağını dile getirdi.

Bugün gösterime giren Çamaşırhane Film yapımı "Zengo"nun yönetmenliğini Şahan Gökbakar ve Müge Manuş üstleniyor.

Ünal Kantarcı, Neşe Mengüloğlu, Burcu Ural, Nurgül Mutlu Akgüneş ve Yasemin Yılıkoğlu'nun da rol aldığı filmin konusu şöyle:

"Yaşadığı mahalleye kentsel dönüşüm gelmesi nedeniyle bir anda zenginleşen Zerrin, mahalledeki kadınlara kendi tasarımlarını giydirip ünlü bir modacı olma hayalleri kuran biridir. Biraz sonradan görme olsa da içten ve eğlenceli bir kadın olan Zerrin, çocukluğundan beri yoğun bir rekabet içinde olduğu Menkıbe'nin kendi tasarımlarını çalıp bir de üzerine defile düzenlemesiyle çılgına döner. Zerrin, yanına terzisi ve en yakın arkadaşı olan Fazilet'i de alarak hayatını değiştirecek çılgın bir maceraya atılır."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Türk Telekom'un dijital televizyon platformu Tivibu temmuz ayında, salgından dolayı sinemada gösterime girememiş macera, aksiyon ve eğlence içerikli yeni filmleri ekranlara getiriyor.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, Tivibu, temmuz ayında fantastikten bilim kurguya, gerilimden müzikale farklı türlerdeki en yeni vizyon filmlerini seyircilerle buluşturuyor.

Kemal Sunal’ın vefatının 21. yıl dönümünde Tivibu, 3 Temmuz'dan itibaren sanatçının filmlerini "Seç İzle/Film/Tivibu Vitrin/Kemal Sunal Filmleri" klasöründe ekranlara getiriyor. Ödüllü yönetmen Christopher Nolan imzalı filmler de temmuzda Tivibu'nun içerikleri arasında öne çıkıyor.

Yeni vizyon filmlerinden Godzilla ve Kong'un savaşını beyaz perdeye taşıyan, bu yılın beklenen filmi "Godzilla vs. Kong", aynı isimli efsane video serisine dayanan "Mortal Kombat" ve yeni tehlikelerle karşı karşıya olan Wonder Woman'ın maceralarını konu edinen "Wonder Woman 1984" gibi yapımlar, fantastik filmseverlere hitap ediyor.

Broadway müzikalinden sinemaya uyarlanan "Tepelerde", başrollerinde Angelina Jolie ve Nicholas Hoult'un rol aldığı gerilim filmi "Ölmemi İsteyenler" ve animasyon klasiği "Tom ve Jerry" de vizyon yapımları arasında bulunuyor.

Tivibu temmuz içeriklerinde, sanatçının anısına saygı duruşu için hazırlanan ve aralarında "Kapıcılar Kralı”, “Korkusuz Korkak”, “Köşeyi Dönen Adam”, “Atla Gel Şaban” gibi Yeşilçam klasiklerinin bulunduğu 20 filmlik Kemal Sunal seçkisi de öne çıkıyor.

Tivibu’nun Sinema TV kanalında Kırmızı Halı Kuşağı'nda ve Sinema 1001’de Kült Filmler Kuşağı’nda ay boyunca “Kara Şövalye”, “Kara Şövalye Yükseliyor”, “Batman Başlıyor”, “Tenet” ve “Yıldızlararası” filmlerinin de aralarında olduğu 8 Christopher Nolan filmi de izleyiciyle buluşuyor.

İSTANBUL (AA) – Can Gürzap'ın yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu (İDT) tarafından sahnelenen "Hanımefendinin Ziyareti" oyununun galası yapıldı.

Mecidiyeköy Stüdyo Sahne'deki gala gösterimi öncesinde AA muhabirine açıklama yapan Gürzap, 2 saat 15 dakika süren 2 perdelik oyunun bugüne kadar 26 kez sahnelendiğini söyledi.

Oyunda hem yönetmen hem de oyuncu olarak çok mutlu olduğunu ifade eden Gürzap, "Çok iyi bir kadroyla çalıştık, uzun bir çalışmaydı ve çok iyi netice aldık. Seyirciden gelen tepki de çok iyi, biletler çıkar çıkmaz bitiyor." şeklinde konuştu.

Gürzap, Friedrich Dürrenmatt'ın en sevdiği yazarlardan biri olduğunu, Dürrenmatt ile tanışmasının çok eski yıllara dayandığını, 1970'li yıllarda babası Reşit Gürzap ile birlikte yazarın "Duruşma Gecesi" adlı oyununu deneme yayını yapan televizyonda sahnelediklerini anlattı.

Oyunculuk, dekor ve kostümün sahneye doğru bir şekilde aktarılmasının önemine dikkati çeken Gürzap, "Bizim arkadaşlarımızın hepsi rollerine çok sahip çıktı ve sevdiler. Zor ama zevkli bir çalışma yaptık, yaklaşık 35-40 kişi oynuyor ve en küçük rolden en büyük role kadar hepsi büyük bir zevk ve şevkle çalıştılar, sonunda da iyi bir sonuç aldık." değerlendirmesini yaptı.

Tiyatronun severek yapılması gerektiğini vurgulayan Gürzap, "Bu iş aşk gerektiren bir iş. Birinci aşk bu olacak. Bu oyunuculuk, tiyatro, sanat aşkı başka bir şey, değerini bilmek, sevmek ve aşık olmak lazım." diye konuştu.

Gösterimin ardından sahneye gelen oyuncular, emeği geçenlere ve ekip arkadaşlarına teşekkür ederek seyircileri selamladı.

Friedrich Dürrenmatt'ın yazdığı Can Gürzap'ın yönettiği gösteride, dekor tasarımını Behlüldane Tor, kostüm tasarımını Medina Yavuz Almaç, yönetmen yardımcılığını ise Mutlu Güney'in üstleniyor.

Oyunda, Avrupa'nın kalbinde ekonomik sıkıntı çeken bir kasabaya, yıllar önce orayı terk etmiş olan bir milyoner kadının gelmesiyle gelişen olaylar anlatılıyor.