Yaşlı adamın otobüsten zorla indirildiği iddiası

ADANA (AA) – Adana'da yaşlı bir yolcuyu otobüsten zorla indirdiği ileri sürülen şoför görevinden uzaklaştırıldı.

Merkez Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi Polisevi kavşağında henüz ismi öğrenilemeyen yaşlı bir yolcunun otobüsten zorla indirildiği iddialarına konu olan görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Olayla ilgili otobüsün bağlı olduğu 178 No'lu Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi yönetimi araç sürücüsü Mehmet Emin Can'ı görevinden süresiz uzaklaştırdı.

Kooperatif başkanı Veli Can Durak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Adana'da 33 yıldan beri toplu taşımacılık hizmeti verdiklerini ve halkın kazasız belasız ulaşımını sağlama mecburiyetinde olduklarını belirtti.

"Yolcular bizim velinimetimizdir" diyen Durak, istemeyerek de olsa bazen şoförlerin diğer yolcuları rahatsız eden kişileri uyarma yoluna gittiğini söyledi.

Durak, eğer diğer yolculara fazla rahatsızlık veriliyorsa durakta o kişinin inmesinin istendiğini kaydederek, şöyle devam etti:

"Daha da fazla rahatsızlık veriliyorsa emniyet yetkililerine durum bildirilir. Arkadaşımız, emniyet görevlilerini çağırmamış ve biraz ileri gitmiş. Diğer yolcular da o kişiden rahatsızlık duyduklarını dile getiriyor. Böyle bir şeyin olmasını tasvip etmiyoruz. Bu konuyla ilgili şoför hatalı da olsa hatasız da olsa kooperatif olarak uzaklaştırma cezası verildi. Diğer kooperatiflerde de çalışmaması için gerekli bilgilendirme yapıldı. Ayrıca verilen cezayı gösterir yazı kooperatifin girişine de asıldı. Ben üzgünüm. Böyle bir şey olduğu için Adana halkından özür diliyorum. Böyle durumların bir daha yaşanmaması için şoförlerle toplanıp gerekli bilgilendirmeyi yapacağız."

Sürücü Mehmet Emin Can da cep telefonuna gelen çağrıyı cevapladığını ifade ederek, "Bu sırada yaşlı yolcu 'Bana mı sesleniyorsun?' dedi. Ben de 'Yok amca sana seslenmiyorum.' dedim. Bunun üzerine yolcu bağırarak ve küfrederek yanıma kadar geldi." dedi.

Benzer Haber:  Adana'da silahlı kavgada 1 kişi yaralandı

Diğer yolcuların da bu durumdan rahatsızlık duyduğunu savunan Can, alkollü olduğunu öne sürdüğü yolcuyu araçtan indirmek zorunda kaldığını, aşağıya atma durumunun söz konusu olmadığını iddia etti.

Can, 15 yıldır otobüs şoförlüğü yaptığını, ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını ve bunun neticesinde uzaklaştırma cezası aldığını ifade etti.

Bu arada, Adana Büyükşehir Belediyesine bağlı trafik zabıta ekiplerince sürücü hakkında yolcuya kötü muamelede bulunduğu gerekçesiyle Kabahatler Kanunu'na göre 320 lira para cezası uygulandı.

Koca: "Gelecek günler, el hijyenine dikkate, maske ve sosyal mesafe kuralına birlikte uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten kaçınalım."

Son 24 saatte 1594 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 125 bin 963 oldu.

Sağlık Bakanı Koca: "Test sayısı arttı, yeni vaka sayısı azaldı. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş devam ediyor."

Türkiye'de son 24 saatte 1141 kişiye Kovid-19 tanısı kondu, 28 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 162 bin 120, can kaybı 4 bin 489 oldu.

#Canlı: Cumhurbaşkanlığı ve İletişim Başkanlığı İstanbul’un Fethi Özel Konser Programı düzenliyor https://www.pscp.tv/w/1lPKqVMjjRnGb

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 324 artışla 38 bin 161'e yükseldi.

Etiketler: