Çar. Haz 26th, 2019

Yemen yararına müzayede gerçekleştirilecek

İSTANBUL (AA) – Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü tarafından, geliri, insanlık dramının yaşandığı 'deki yardıma muhtaç insanlara ulaştırılmak üzere müzayede organize edilecek.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve eşi Hatice Nur Yerlikaya'nın himayelerinde gerçekleşecek müzayedeye iş ve sanat camiasından çok sayıda ismin katılımı bekleniyor.

Etkinlikte, enstitüde özel olarak üretilen kıymetli el sanatları ürünleri, sanatçı ve bağışçılara ait tekstil ürünleri, hüsn-i hat, resim, kitap ve antika objelerden oluşan toplam 100'den fazla eser sanatseverlerle buluşacak.

Aralarında İbrahim Çallı ve Şevket Dağ’a ait yağlı boya tablo eserlerin de yer alacağı, Hasan Çelebi gibi hattatların da katılım sağlayacağı
müzayede tüm koleksiyoner, hayırseverlerin katılımına açık olacak.

Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü'nde yarın saat 11.30'da başlayacak etkinlikten elde edilecek gelir Üsküdar Kaymakamlığı ve MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü kanalıyla, insanlık dramının yaşandığı Yemen’de bulunan yardıma muhtaç insanlara ulaştırılacak.

  • Yemen için yardım müzayedesi yapıldı

  • – Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü’nce düzenlenen müzayededen elde edilen gelir, Üsküdar Kaymakamlığı ve MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü aracılığıyla Yemen’e gönderilecek

  • Cansuyu Derneğinden Yemen'e gıda yardımı
  • İSTANBUL (AA) – Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Yemen'deki 14 bin kişiye gıda yardımında bulunuldu.
    Dernekten yapılan açıklamada, kıtlık, 2015'ten bu yana devam eden iç savaş ve bulaşıcı hastalıklar sebebiyle Yemenli mazlumların ölümle karşı karşıya geldiği anlatıldı.
    Açıklamada görüşlerine yer verilen Cansuyu Derneği Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yaşar, Yemen'de insanlık dramı yaşandığına