Yemen'de 200 mahkum daha serbest bırakıldı

ADEN (AA) – Yemen'in doğusundaki Hadramevt vilayetinde 200 mahkum, yeni tip koronavirüsün (Kovid1-9) yayılma ihtimaline karşılık alınan tedbirler kapsamında serbest bırakıldı.

Hadramevt Emniyetinden yapılan yazılı açıklamada, yargı makamlarından gelen talimatlar doğrultusunda 200 mahkumun serbest bırakıldığı belirtildi ancak ayrıntı verilmedi.

Böylelikle hükümetin kontrolündeki Hadramevt, Taiz, Şebve, Marib ve el-Mehra'da son 9 gün içinde salıverilen mahkumların sayısı 508'e ulaşmış oldu.

Yemen'de şu ana kadar koronavirüs tespit edilmedi.

Akar: "Terhis olacak gençlerimiz 18 Mayıs'tan bu yana tedbir amaçlı gözetim altında. Şu ana kadar bunlar arasında herhangi bir vakaya rastlanmadı."

Milli Savunma Bakanı Akar: "31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız. Bununla ilgili önemli tedbirler alındı."

MSB:" Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta tespit edilen PKK'lı 3 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi."

MSB: "İdlib'deki M4 kara yolunda, kara ve hava unsurlarının katılımıyla 13'üncü Türk-Rus Birleşik Kara Devriyesi icra edildi."

Camilerin yeniden ibadete açılması dolayısıyla yarın saat 11.00'de merkezi camilerde 1003 şükür kurbanı kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Belki önümüzdeki, belki daha sonraki haftalarda Sultan Ahmet Camimizin avlusunda, meydanında cuma namazı kılacağız."

  • “Lösemili çocuklar koronavirüse karşı daha dikkatli olmalı” uyarısı - SAMSUN (AA) - Çocuk hematolojisi uzmanı Prof. Dr. Davut Albayrak, lösemi hastası çocukların yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alması gereken tedbirlere ilgili önemli bilgiler verdi. Albayrak, 25-31 Mayıs Dünya Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 hastalığının bulaşma riskine karşı lösemili hastaların dikkat etmesi gereken kurallarla ilgili açıklamalarda bulundu.Lösemili bir hastanın Kovid-19 enfeksiyonunu daha ağır geçireceğine işaret eden Albayrak, hastalığın insandan insana bulaşması nedeniyle hasta kişiden lösemili hastaya ulaşma zincirinin kırılması gerektiğini vurguladı.Lösemili çocukların hayatlarını koronavirüse karşı riskleri en aza indirecek şekilde yeniden düzenlemesi gerektiğine dikkati çeken Albayrak, şu önerilerde bulundu:"Bu düzenlemede ev içi yerleşim, evdekilerle temas kuralları, el… Daha fazlasını oku »“Lösemili çocuklar koronavirüse karşı daha dikkatli olmalı” uyarısı
  • İslam aleminin 5. Harem-i Şerif'i cemaatiyle buluşmaya hazır - DİYARBAKIR (AA) - Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2,5 aydır sessizliğe bürünen İslam aleminin 5. Harem-i Şerif'i olarak bilinen Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki tarihi Ulucami, ibadete hazır hale getirildi.Salgın nedeniyle uzun bir aradan sonra cuma namazı kılınacak tarihi Ulucami, Büyükşehir ve Sur belediyeleri ekiplerince dezenfekte edildi, namazın kılınacağı cami avlusu yıkandı. Sur İlçe Müftüsü İsmail Fakirullah, yaptığı açıklamada, Türkiye ve dünyayı tehdit eden salgın nedeniyle bütün cami ve mescitlerde vakit ile cuma namazlarının belli bir süre için kılınmaması yönünde karar alındığını anımsattı. Salgınla mücadelede elde edilen olumlu sonuçlar neticesinde 2,5 aydan sonra yarın itibariyle bütün Türkiye'de cuma namazını cemaatle eda… Daha fazlasını oku »İslam aleminin 5. Harem-i Şerif'i cemaatiyle buluşmaya hazır
Benzer Haber:  Türkiye'de Kovid-19'la mücadelede günlük vaka sayısı 1000'in altına geriledi
Etiketler: