Yeni Oppo Reno5 Lite'nin tasarım hikayesi

İSTANBUL (AA) – Oppo Reno5 Lite modeli geliştirilirken dikkate alınan noktalardan birinin "rahatlık ve kullanılabilirlik açısından ürünün modanın tasarım standartlarıyla uyumlu olması" olduğu belirtildi.

Oppo'dan yapılan açıklamaya göre, Oppo'nun vizyoner tasarımının ilk örneklerinden biri 2013 yılında kullanıcılara sunulan Oppo Find 5 oldu. Ekran çapı 5 inç, kalınlığı 9 mm olan ve ekranın gövdeye oranı yüzde 70'in üzerinde olan akıllı telefon, rekabette bir adım önde yer alıyordu.

Ekran çapının telefonun uzunluğu ve kalınlığı üzerinde önemli bir etkisi olmakla birlikte akıllı telefon tasarımlarında rahatlık için odaklanılması gereken "kalınlık" ve "ağırlık" gibi 2 etken bulunuyor. Tüketicilerin daha büyük ekranlara ihtiyacı kalmamış olabilir ancak daha fazla özellik talebi devam ediyor. Bu da telefonun içinde daha fazla parça olması anlamına geliyor.

Oppo Reno5 Lite modeli geliştirilirken dikkate alınan noktalardan birinin "rahatlık ve kullanılabilirlik açısından ürünün modanın tasarım standartlarıyla uyumlu olması" olduğu belirtilirken, en çok satın alınan blucinler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, 160.1×73.2×7.8 mm ölçülerindeki Oppo Reno5 Lite, herhangi bir kot pantolonun cebine rahatlıkla sığıyor.

Oppo, Reno5 Lite'yi tasarlarken akıllı telefonun ağırlığını 172 grama indirdi. Öncelikle kaliteden taviz vermeden gövdeye gömülü çelik çerçeve küçültüldü. İkinci olarak, cihazın genel gücünü azaltmadan yapı optimize edildi, basitliği sağlamak ve ağırlığı azaltmak için fazla plastikler kesildi. Son olarak, nihai ağırlığı azaltmak için ısı iletimi daha iyi ve yoğunluğu düşük olan alüminyum alaşımı kullanıldı.

Oppo Reno5 Lite'nin ana kartı da uzunluğu açısından sektörde lider konumda bulunuyor. Bu, esas olarak arka kamera ve çip gibi bileşenlerin düzenlenmesi ve ürünün küçültülmesiyle gerçekleştirildi. Belirli optimizasyon önlemlerinin alındığı Reno5 Lite modelinde 4 kameranın ana gövdesi yatay yerleştirildi ve böylece ana kartın kullanım oranı arttı. Ana kartın uzunluğunun azaltılması ve cihazın küçültülmesi sayesinde pil uzunluğu için daha fazla yer açıldı.

Kalitatif tüketici araştırmalarına göre, akıllı telefonlarda mor-mavi gölgesi özellikle beğeniliyor ve insanları şeffaf kılıf kullanmaya daha istekli kılıyor. Arka kapağı parlayan ürün güzel, estetik açıdan hoş ve teşvik edici görülüyor.

Oppo Reno5 Lite de renkleri ve kullandığı kaliteli malzemeleri ile öne çıkan bir model olarak tüketicilerle buluşuyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Oppo'nun A54 modeli Türkiye'de tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Oppo'dan yapılan açıklamaya göre, satışa sunulan A Serisi'nin yeni modeli A54, teknolojiyi daha eğlenceli hale getirmek için tasarlandı.

Yeni modelde hızlı şarj özelliği, sekiz çekirdekli işlemci, 128GB ultra geniş bellek kapasitesi ve 6,5 inç genişlik bulunuyor.

5000 mAh kapasiteli uzun ömürlü bir pile sahip olan Oppo A54, tek bir şarjla 2 güne kadar dayanıklılık sunuyor.

A54'ün 18W hızlı şarjı, telefonu yalnızca 2 saat 23 dakika içinde tamamen şarj ederken 10 dakikada yüzde 13'e kadar şarj imkanı tanıyor.

Pil bitmek üzereyken devreye giren süper güç tasarruf modu, pil ömrünün yüzde 5'inde bile WhatsApp'ta 85 dakikaya kadar sohbet ve 91 dakika telefon görüşmesi imkanı veriyor.

Gece telefonu şarj etmenin unutulması durumunda, A54'ün yapay zeka gece şarjı pil ömrünü koruyor. Böylece pili, ertesi sabaha yalnızca yüzde 1,79 gibi çok az bir oranda azalıyor.

Oppo A54, sıcaklık ve su artışı gibi durumlarda bunu algılayıp şarjı durduran bir kısa devre koruyucusu, "HyperBoost" özelliği ile oyunlarda üstün performans, optimum ısı yayımı özelliği, gün ışığı ekranı ve ay ışığı ekranı gibi çok sayıda özellik barındırırken, kamera özellikleri ile de öne çıkıyor.

Telefonun arka kısmında 13MP ana kamera, yakın mesafe çekimleri için 2MP makro kamera ve arka planı bulanıklaştırıp fotoğrafın konusunu vurgulayan çekimler için 2MP bokeh özelliği bulunuyor.

Renk doygunluğunu ve parlaklığını dengeleyen "Dazzle Color" ile tüm ortamlardaki çekimleri iyileştiren Oppo A54, yapay zeka sahne tanıma özelliğiyle ise yeşil bitkiler, havai fişekler, kuşlar, gün doğumu ve gün batımı dahil olmak üzere 23'e kadar farklı senaryoyu akıllıca tanıyabiliyor.

A54, gece çekimlerinde ayrıntıları aydınlatmak için gece modu'nun da dahil olduğu bir dizi farklı fotoğraf özelliklerine sahip bulunurken, bunların arasında ön ve arka kamerada 15 filtre, 4 cm mesafeden makro fotoğraflar çekme yeteneği ve 180 derece panorama fotoğrafları yer alıyor.

OPPO A54'ün ön kameradaki bokeh özelliği, sadece bokeh fotoğraf değil, aynı zamanda güzelleştirme ve filtre efektleri de sunuyor.

Yapay zeka güzelleştirme modu herkesin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için cilt tonlarını ayarlayarak ve yumuşatarak, grup halindeki çekimlerde bile herkesi ayrı ayrı güzelleştiriyor.

Su sıçramalarına karşı dayanıklı IPX4 sertifikasına sahip Oppo A54, kullanıcıların üstün kalitede güvenilir bir ürün aldıklarından emin olmaları için, 50'den fazla üretim süreci kontrolünden, 130'dan fazla ultra titiz güvenilirlik testinden ve 320'den fazla deneysel testten geçti.

İSTANBUL (AA) – Oppo A15, Türk Telekom mağazalarında "İki Taksit Bizden" kampanyasıyla tüketicilerle buluşuyor.

Oppo'nun açıklamasına göre, şirket, yapay zeka üçlü kamerasıyla dikkat çeken A15 modelinde 15 Haziran'a kadar devam edecek özel bir kampanya başlattı.

Tüketiciler, bu kapsamda, Türk Telekom mağazalarından taksitle satın alacakları A15 modelinde "İki Taksit Bizden" kampanyasından faydalanabilecek. Akıllı telefonu taksitle satın alacak kullanıcıların iki taksitini Türk Telekom karşılayacak.​​​​​​​