Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan deprem bölgesine geldi

ELAZIĞ (AA) – Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde yıkılan merkez Sürsürü Mahallesi’ndeki binanın enkazına gelerek incelemelerde bulundu.

Arama kurtarma ekipleriyle görüşen Erbakan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Elazığ halkının dertleriyle dertlenmek ve acılarına ortak olmak için geldiklerini söyledi.

"Gün yaraları sarma zamanı. Gün bir ve beraber olma günüdür." diyen Erbakan, teşkilatlarının ilk günden itibaren arama kurtarma faaliyetlerine destek sağladığını ve depremde etkilenen vatandaşlar için Türkiye'nin dört bir yanından gelen yardımları dağıtmayı sürdürdüklerini aktardı.

Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Deprem sonrası devletimizin ve tüm kurumların hızlı müdahalesi birçok hayatın kurtarılmasına vesile oldu. Tabii afet alanına müdahalede hızlı olmak önemli olduğu kadar depremden önce yapılması gerekenler de önem arz ediyor. Tabii şu anda zaman yaraları sarma zamanı. Allah bir daha böyle bir acıyı milletimize yaşatmasın."

Enkazdan yaralı kurtarılan ve Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören Kübra Çiçek'i de ziyaret eden Erbakan, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Elazığ depreminin yaşanmasının hemen ardından Sürsürü Mahallesi'nde yıkılan binaya koşan Suriyeli üniversite öğrencisi Mahmud'un elleriyle kazarak iki kişiyi enkazdan çıkardığını anımsatan Erbakan, "Türkiye'nin konuştuğu depremzedeyi elleriyle kazıdığı enkazdan kurtaran Suriyeli Mahmut, bir kez daha İslam kardeşliğini göstermiştir." dedi.

Erbakan, beraberinde Genel Başkan Yardımcıları Mahmud Altunsoy ve Zafer Emanetoğlu, Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Akman, MKYK Üyesi Mehmet Gül ile Malatya'nın Doğanyol ilçesine geçti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

Türkiye Kurban Bayramı’nı karşılamaya hazırlanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile siyasi parti genel başkanlarının bayram programları belli oldu.

AA muhabirinin aldığı bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramı ailesiyle geçirecek.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bayramda memleketi Tekirdağ’da olacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise Ankara’da bulunacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bayramı Ankara’da ailesiyle geçirmesi bekleniyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramını Ankara’da karşılayacak.

Kurban Bayramı’nın birinci günü bayram namazının ardından MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret edecek Bahçeli’nin daha sonra genel merkezde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini dikkate alarak yakın mesai arkadaşlarıyla bayramlaşması öngörülüyor.

Bahçeli’nin bayram sürecinde de parti genel merkezindeki çalışmalarını sürdürmesi planlanıyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de bayramı İstanbul’daki evinde ailesiyle geçirecek.

Karamollaoğlu Ankara’da olacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bayramda Ankara’da olacak.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, arife günü merhum genel başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret edecek. Bayramın ilk gününü ise memleketi Eskişehir’in Günyüzü ilçesinde ailesiyle geçirecek.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ise bayramı İstanbul’daki evinde geçirecek.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Balıkesir Edremit’teki yazlık evinde olacak.

Uysal Afyonkarahisar’da

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise memleketi Afyonkarahisar’da bayrama girecek.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, memleketi Aydın’da bulunacak.

HDP Eş Genel başkanları Mithat Sancar Ankara’da, Pervin Buldan ise İstanbul’da olacak.

ANKARA (AA) – Yeniden Refah Partisi, Türk Kızılay tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına destek için 81 ilde tüm teşkilatların katılımıyla kan bağışında bulunacak.

Partiden yapılan açıklamada, 5 Haziran Cuma günü "Kızılay'ın çağrısına ses veriyoruz, 81 ilimizde tüm teşkilatlarımızla kan veriyoruz" mesajıyla başlatılacak kampanya ile kan stoklarının ve kan bağışı konusunda toplumsal duyarlılığın arttırılmasının hedeflendiği bildirildi.

Salgın sürecinde sağlık alanındaki ciddi çalışmalarla olumlu sonuçlar alındığına işaret edilen açıklamada, kan bağışı miktarının düşmesi nedeniyle kan stoklarında azalma meydana gelen Kızılayın kan bağışı için çağrı yaptığı hatırlatıldı.

Yeniden Refah Partisi olarak Kızılayın çağrısına kayıtsız kalınmayacağı ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımızın organizasyonunda ve 81 il teşkilatımızın katılımıyla tüm Türkiye'de kan bağışı kampanyası gerçekleştiriyoruz. 5 Haziran 2020 tarihinde başlatacağımız 'Kan Bağışı Kampanyası' ile bir yandan kan stoklarının artırılmasına katkı sağlamayı, diğer yandan kan bağışı konusunda toplumsal duyarlılığı artırmayı ümit ediyoruz. Bu vesileyle tüm teşkilat mensuplarımızın büyük bir katılımla gerçekleştireceği bu kampanyada bütün vatandaşlarımızı da Kızılay kan bağışı noktalarında kan bağışı yapmaya davet ediyoruz."