Yıldızlar ve Gençler Avrupa Eskrim Şampiyonası sona erdi

ANKARA (AA) – Yıldızlar ve Gençler Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda kılıç, flöre ve epe branşlarında 35 milli sporcu mücadele ederken, Genç Kadınlar Kılıç Milli Takımı bronz madalya kazandı.

Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Hırvatistan'ın Porec şehrinde 10 gün süren organizasyon sona erdi.

Yıldız kızlarda, kılıçta milli sporcu Nisanur Erbil, flörede ise Alisa İşbir, çeyrek finalde yer alarak şampiyonayı 5. sırada tamamladı.

Organizasyona 42 ülkeden bini aşkın sporcu katılırken Nisanur Erbil, Deniz Selin Ünlüdağ, Aylin Çakır ve Tuğçe Rana Kaya'dan kurulu Genç Kadınlar Kılıç Milli Takımı, sırasıyla Büyük Britanya, Almanya ve Romanya'yı mağlup ederek Avrupa'nın en iyi 3 takımından biri oldu.

Brezilya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 1086 artarak 25 bin 598'e yükseldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "Trenlerimiz yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor, diye bilet ücretlerinde artış söz konusu değildir."

Bakan Koca: "Birkaç ay öncesinin normal düşüncesine, saat 24.00'te sokağa çıkma kısıtının kaldırılmasıyla kapılmak, isabetli bir düşünce değildir."

Sağlık Bakanı Koca: "İkinci dalga olasılığına karşı gücümüz, uygulayacağımız tedbirlerdir."

Koca: "Koronavirüsle mücadelenin ikinci dönemindeyiz. Riskin devam ettiği dönemdeyiz. Bu dönemin hayat tarzı kontrollü sosyal hayattır."

Etiketler: