Sal. Oca 28th, 2020

Yolda bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti

– Adıyaman’da temizlik işçisi, yolda bulduğu ve içerisinde 700 lira olan cüzdanı sahibine ulaştırdı

ADIYAMAN (AA) – Adıyaman'da temizlik işçisi, yolda bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti.

Alınan bilgiye göre, Adıyaman Belediyesinde görev yapan temizlik işçisi Murat Yeğen, Bahçelievler Mahallesi'nde temizlik yaptığı sırada yerde cüzdan buldu.

Yeğen, belediyedeki amirleri aracılığıyla ulaştığı Mehmet Nurullah Altundağ'a cüzdanını teslim etti.

Murat Yeğen, gazetecilere yaptığı açıklamada, bulduğu cüzdanda 700 lira, banka ve kimlik kartları olduğunu söyledi.

Cüzdanı yerde gördükten sonra vicdanının rahat etmediğini dile getiren Yeğen, "İl Emniyet Müdürlüğü ile iletişime geçtim. Beni belediyeye yönlendirdiler. Amirlerim de sağ olsunlar cüzdanın sahibine ulaşmamı sağladılar. Çok mutluyum." dedi.

Altundağ ise cüzdanını dün gece kaybettiğini belirterek, "Sabah saatlerinde belediye işçisi Yeğen beni arayıp cüzdanı bulduğunu söyledi. Cüzdan içerisinde bir miktar param vardı. Borcum olduğu için ne yapacağım diye düşünüyordum. Çok şükür cüzdanıma ulaştım. Mutluyum." diye konuştu.

Erdoğan: "Depremden zarar gören KOBİ'lerimiz anlaşmalı bankalarda 100 bin TL'ye kadar bir yıl ödemesiz, 24 ay vadeli faizsiz kredi kullanabilecek."

Erdoğan: "Hafter'in (Libya'da) çok çirkin girişimleri var ve biz de bunların takipçisiyiz. Gereği neyse sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hem Moskova'dan hem Berlin'den kaçan Hafter ateşkesi ihlal ediyor. Libya'da barış olacaksa Hafter'in durdurulması gerekiyor."

Sağlık Bakanı Koca: "Şu ana kadar kesin koronavirüs tanısı alan hiçbir hastamız olmadı."

Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarına zorunlu olmadıkça Çin’e seyahat etmemelerini tavsiye etti.

Erdoğan'ın talimatıyla Elazığ İl Özel İdaresi ve Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına 10'ar milyon lira daha ödenek gönderildi

Ankara'da sokak köpeklerinin zehirlenmesine ilişkin davada 3 kişi sahipli hayvanı öldürmek ve çevreyi kasten kirletmekten 10'ar yıl hapse çarptırıldı

Barış Pınarı bölgesindeki Tel Abyad'da, eylem hazırlığındaki 5 PKK/YPG'li terörist gizlendikleri evlerde, silah ve mühimmatlarıyla yakalandı.

AFAD Başkanı Güllüoğlu: "Enkazdaki son vatandaşımızın cansız bedenine ulaşıldı"

Türkiye Kömür İşletmelerince Soma ve Tunçbilek'ten sağlanan 30 bin ton kömür, AFAD koordinasyonunda Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere dağıtılacak.