Yolda bulduğu para dolu cüzdanı belediyeye teslim etti

BAYBURT (AA) – Bayburt'ta bir kişi, yolda bulduğu içerisinde 4 bin 100 lira olan cüzdanın sahibine ulaştırılmasını sağladı.

Şehir merkezindeki Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyen Necati Eşiyok (64) yerde cüzdan olduğunu farketti.

Sahibine ulaştırılması amacıyla cüzdanı Bayburt Belediyesi Kayıp ve Buluntu Eşya Birimine getiren Eşiyok, durumu yetkililere bildirdi.

İçerisindeki kimlik bilgilerinden Liman Musullu'ya ait olduğu belirlenen cüzdan, sahibine teslim edildi.

Necati Eşiyok, gazetecilere yaptığı açıklamada, cüzdanda fazla para olduğunu farketmesine rağmen içerisine bakmadığını belirterek, "Buluntu paranın bize faydası olmaz ve helal değildir düşüncesiyle belediyeye getirerek sahibine ulaştırılmasını istedim." dedi.

Cüzdanın sahibi Musullu ise cüzdanını kaybettiğini bilezik almak için gittiği kuyumcuda farkettiğini belirterek, şunları söyledi:

"Köyümüzde düğün vesilesiyle çocuklarımızın topladığı parayı cüzdanın içerisine koymuştum. Bu parayla bilezik alacaktım. Kuyumcuya gittiğimde cüzdanın üzerimde olmadığını fark ettim. Önceden gittiğim yerlere baktım, bulamadım. Beni emniyetten aradılar ve cüzdanın bulunduğunu ve belediyede olduğunu söylediler."

Musullu, cüzdanı bulan Necati Eşiyok'a teşekkür etti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ELAZIĞ (AA) – Elazığ'da bir kişi, yanlışlıkla hesabına yatırılan 20 bin lirayı, bankayı uyararak sahibine iade etti.

GSM operatörü mağazasında çalışan Murat Onat, mesai saatinde müşterileriyle ilgilendiği sırada, cep telefonuna gelen mesajla hesabına 20 bin lira yattığını öğrendi.

Beklediği bir para olmadığı için hemen bankayı arayan Onat, durumu yetkililere bildirdi.

Bunun tanımadığı bir kişi tarafından hesabına yanlışlıkla gönderildiğini öğrenen Onat, parayı banka aracılığıyla sahibine iade etti.

Onat, yaptığı açıklamada, ilk kez karşılaştığı durum karşısında önce şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Paranın yanlışlıkla yatırılmış olabileceğini düşünerek bankayla irtibata geçtiğini anlatan Onat, "Alın teriyle kazandığım helal parayla çok şükür gönül rahatlığıyla evime ekmeğimi götürüyorum. Hakkım olmayan bir parayı daha fazla hesabımda tutamazdım. Doğru olanı yapmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyorum." dedi.

Mağaza müdürü Fatih Özdil ise çalışanlarının örnek davranışının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, pazarda altın kolye bulan 112 Acil Servis ambulans şoförü ve şehit ağabeyi Ramazan Vural, kolyeyi, sahibine verilmek üzere zabıtaya teslim etti.

Şehit Uzman Çavuş Selim Vural'ın ağabeyi Ramazan Vural, semt pazarında alışveriş yaparken yerde altın kolye buldu.

Kolyeyi, sahibine verilmek üzere pazarda görevli zabıta ekiplerine teslim eden Vural, "Kardeşimi bu devlete şehit verdik. Boğazımızdan haram lokma geçmez. İnşallah sahibi çıkar da teslim edilir." dedi.

Zabıta ekipleri de Vural'a teşekkür etti.