Çar. Eki 16th, 2019

Zeytin toplarken uçuruma düşen kişi yaralandı

ADANA (AA) – Adana'da zeytin toplarken dengesini kaybedip ağaçtan uçuruma düşerek yaralanan kişi için kurtarma ekipleri seferber oldu.

Merkez Yüreğir ilçesi Vayvaylı Mahallesi'nde Davut Dinçer, zeytin toplamak için "Canko" isimli köpeğiyle dağlık bölgeye gitti.

Dinçer, zeytin topladığı sırada dengesini kaybederek ağaçtan uçuruma düştü.

Yaklaşık 50 metre sürüklenerek yaralanan Dinçer, cep telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım istedi.

Bunun üzerine bölgeye Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı Can-Kur ekipleri sevk edildi.

Ekipler, Dinçer'i yaklaşık 5 saatlik çalışmanın ardından kurtardı. Yaralının köpeği de kurtarma çalışması boyunca bölgeden ayrılmadı.

Dinçer, sağlık ekiplerin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

Pentagon, iki ülke arasındaki silah satışlarının Milli Savunma Bakanlığına yönelik yaptırımlardan etkilenmemesi için muafiyet hazırlanacağını duyurdu.

Erdoğan görüşmede, Barış Pınarı Harekatı'nın Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasına ve siyasi çözüm sürecine vereceği katkıları ifade etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

UEFA, Arnavutluk ve Fransa maçlarında Türk futbolcuların olası siyasi provakasyon içinde oldukları gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Terör örgütü YPG/PKK'nın, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki yerleşimlere düzenlediği saldırılarda 6 sivil hayatını kaybetti, 15 sivil yaralandı.