Zingat.com, uzaktan çalışma sistemini kalıcı hale getirdi

İSTANBUL (AA) – Gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com, uzaktan çalışma sistemini kalıcı hale getirdi.

Zingat.com'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, 12 Şubat 2021 itibarıyla uzaktan çalışma modeline geçti. Yeni çalışma sistemine geçişte, Kovid-19 salgınıyla başlayan evden çalışma deneyiminin iş çıktılarındaki olumlu sonuçlarının yanı sıra Zingat çalışanlarının geri bildirimleri ve şirket içi düzenlenen anketlerin de etkisi oldu.

Zingat'ta uzaktan çalışma dönemi başlıyor olsa da söz konusu hibrit modeli boyunca Zingat ofisi açık kalacak ve şirket çalışanları ihtiyaç duyduklarında ofiste çalışabilecek.

Zingat yönetim ekibi ise haftada bir ofiste bir araya gelmeye devam edecek. Merkez ofis ve saha ekipleri arasındaki sinerjiyi dinamik tutmak için ayda bir düzenlenecek motivasyon buluşmaları, salgın boyunca online olarak gerçekleşecek.

Uzaktan çalışma modeline geçişle birlikte Zingat çalışanlarının internet, teknoloji gibi ihtiyaçlarına yönelik "ulaştırma ödeneği" sağlanacak.

Zingat.com'da işe alımlarda da "ikamet edilen yer" şartına bakılmayacak.

– Uzaktan çalışma kararında çalışanlara kulak verildi

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zingat.com Kurucu Ortağı ve Operasyondan Sorumlu Yöneticisi (COO) Mehmet Erkek, şirketin uzaktan çalışma modeline geçişte Zingat çalışanlarının katıldığı anket sonuçlarının etkili olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Uzaktan çalışmayı kalıcı hale getirdik. Yeni dünyaya adapte olabilme hızımız ve çevik şirket anlayışımızla çalışanlarımıza değer veriyoruz. Zingat olarak hem teknolojide hem de iş modellerimizde değişimin öncülerinden biri olarak yer almaktan gurur duyuyoruz. Bu modelin pek çok şirkette yaygınlaşmasının ülkemiz açısından da orta ve uzun vadede sosyoekonomik birçok katkısı olacaktır.

Bugün, geleceğin iş modellerinin şekillendiği bir dönemden geçiyoruz. Salgınla birlikte yaklaşık bir yıllık uzaktan çalışma deneyimimizde hem şirketimiz hem müşterilerimiz adına verimli iş sonuçlarını gözlemlemek bizler için yol gösterici oldu. Çalışanlarımızın geri bildirimleri sonucunda aldığımız bu kararın daha güzel bir ülke ve dünya için karınca kararınca katkısı olması en içten dileğimiz."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com'un raporuna göre, satılık dairede Kuşadası, Bodrum ve Beylikdüzü; kiralık dairede ise Beylikdüzü, Esenyurt ve Çankaya yılın en çok emlak aranan bölgeleri oldu.

Zingat.com, 2020 yılında Türkiye genelinde en çok satılık ve kiralık daire aranan ilçeleri açıkladı.

Zingat.com ziyaretçilerinin 2020 yılı boyunca en çok satılık ve kiralık daire araması yaptığı bölgeler arasında İstanbul’un Beylikdüzü ve Pendik ilçeleri ile Ankara’nın Çankaya ilçesi her iki kategoride de yer alarak dikkati çekti.

– 2020 yılında en çok satılık ev aranan 5 ilçe

Zingat.com raporuna göre Türkiye genelinde 2020 yılı boyunca ev alacaklar sırasıyla en çok Kuşadası, Bodrum, Beylikdüzü, Pendik ve Çankaya ilçelerinde satılık daire araması yaptı.

Zingat Bölge Raporu verilere göre, Türkiye’de en çok satılık daire aranan ilçelerde ortalama 100 metrekarelik bir dairenin metrekare fiyatı ise Kuşadası’nda 3 bin 486 TL, Bodrum’da 4 bin 781 TL, Beylikdüzü’nde 3 bin 63 TL, Pendik’te 3 bin 597 TL ve Çankaya’da ise 3 bin 337 TL oldu.

– En çok kiralık daire aranan 5 ilçeden 4’ü İstanbul’da

Rapora göre, konut kiralamak isteyenlerin ise 2020 yılında Zingat.com’da en çok kiralık daire araması gerçekleştirdiği bölge Beylikdüzü ilçesi olarak belirlendi.

Beylikdüzü ilçesini sırasıyla Esenyurt, Çankaya, Pendik ve Bağcılar takip etti. Yılın en çok kiralık daire araması yapılan ilk 5 ilçesinden sadece biri başkent Ankara’da bulunurken, İstanbul 2020 yılında en çok kiralık daire aranan il oldu.

Zingat Bölge Raporu verilere göre, Türkiye’de en çok kiralık daire aranan ilçelerde 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kira fiyatlarına bakıldığında, İstanbul Beylikdüzü’nde 1.775 TL, Esenyurt’ta 1.743 TL, Ankara’nın Çankaya ilçesinde 1.600 TL, İstanbul Pendik’te 1.265 TL ve İstanbul Bağcılar’da ise 1.645 TL olduğu gözlemlendi.