Per. Haz 20th, 2019

Zoran Lukic: “Savunmamıza bir çözüm bulmamız gerekiyor”

BALIKESİR (AA) – Basketbol A Grubu 4. hafta karşılaşmasında sahasında Rusya ekibi Nizhny Novgorod'u 78-60 mağlup eden 'in başantrenörü Ahmet Gürgen, takımda eksik oyuncuları olmasına rağmen sert savunma yaparak, toplar kaparak kolay sayılar attıklarını söyledi.

Gürgen, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Nizhny Novgorod takımının oyuna istekli başladığını kaydetti.

Birinci ve ikinci periyotta sert savunmayla sayı attırmadıklarını ama yarı saha hücumda yerleşmekte ve organize olmakta zorlandıklarını belirten Gürgen, "Üçüncü periyot başıyla beraber savunmayı biraz daha yarı saha yukarısına taşıdık ve orada sert savunma yaparak, toplar kaparak kolay sayılar attık." dedi.

Gürgen, iki takımda da eksik oyuncuların bulunduğu vurgulayarak, "Bence eksikler olmasına rağmen sertliğimizle kolay sayılarımızla fark yakaladık ve farkı koruduk. Sonuna kadar da bu farkı korumayı başardık ve maçı kazandık. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

– Zoran Lukic: "Savunmamıza bir çözüm bulmamız gerekiyor"

Nizhny Novgorod Başantrenörü Zoran Lukic de oyuna iyi başladıklarını, ilk yarıda özellikle savunmada çok etkili oynadıklarını söyledi.

Lukic, 5 oyuncusunun sakat olduğunu aktararak, "Savunmamıza bir çözüm bulmamız gerekiyor. Bunu çözdüğümüz takdirde daha iyi yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum. Banvit bu durumumuzdan iyi faydalandı. Kendilerini tebrik ediyorum." diye konuştu.

 • Ahmet Gürgen, güzel bir galibiyet aldıklarını söyledi
 • BALIKESİR (AA) – FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu ikinci hafta karşılaşmasında sahasında ağırladığı Fransız temsilcisi Le Mans'ı 96-67 mağlup eden Banvit'in başantrenörü Ahmet Gürgen, takımdaki herkesin iyi oynadığını ve güzel bir galibiyet aldıklarını söyledi.
  Gürgen, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Fransa'nın en köklü takımlarından birine karşı mücadele ettiklerini dile getirdi.
  Zorlu bir mücadeleyi geride bıraktıklarını

 • Maçın Ardından – 14.11.2018
 • BALIKESİR(AA) – FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 6. hafta karşılaşmasında Polonya temsilcisi Anwil takımını 75-68 mağlup eden Banvit'in Başantrenörü Ahmet Gürgen, yeni transfer McKenzie Moore'un ilk maçı olduğunu ve sadece 2 antrenmanla sahaya çıktığını söyledi.
  Gürgen, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ekibi için çok zor bir maç olduğunu belirtti.
  Oyunun içerisinde setleri